Sony XPERIA Z2 Tablet dorazil do redakce - ptejte se

Ještě výkonnější a ještě tenčí než XPERIA Tablet Z

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA Z2 Tablet dorazil do redakce - ptejte se

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 kvě 2014 08:07

Sony XPERIA Z2 Tablet dorazil do naší redakce a začíná jeho intenzivní testování. Už předchozí verze tabletu patřila k tomu nejlepšímu na současném trhu a po prvních hodinách a dnech ve společnosti novinky musím uznat, že XPERIA Z2 Tablet opět zamíří na naprostá vrchol. Výtečné dílenské zpracování, nízká hmotnost, odolnost vůči vodě, extrémní výkon, kvalitní displej nebo dostatečná kapacita baterie, to jsou jen některé z výhod. Pokud máte k tomuto tabletu jakékoliv otázky, zde je pro ně správné místo. Postupně budu přidávat další zkušenosti, prozatím jsem ale skutečně nadšený. Díváme se na nejlepší tablet roku 2014?

článek - http://xperia.cz/novinky/1335-sony-xper ... -je-uzasny

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Dj Addams

Re: Sony XPERIA Z2 Tablet dorazil do redakce - ptejte se

Příspěvek od Dj Addams » 15 kvě 2014 16:58

Ahoj
Mam tiez tablet z2.je super.jedin vec ktora ma stve je problem s dotykmi.nie vzdy tablet reaguje na dotyk.niekedy musim stlacit niekolkokrat napr. tlacidlo spat alebo
home a pod.alebo zavriet okno v chrome stlacenim x hore.proste to blbne.a nie som jediny.vela ludi s tym ma problem.
Fw mam .36 stale. Na moju wifi verziu.lte ma tusim .55 fw alebo uz novsi..
Mne to stale neponuka update fw aj ked uz je myslim fw .55 aj pre wifi model..ale v sk este nie je
Mas aj Ty problem s dotykmi a reakciami?

A este ten widget Touch here X2 co bol videny na videach alebo obrazkoch ja v tablete nemam..
Tablet je super az na tie dotyky.. :(

A este tu aplikaciu @ clock kupim kde?

Vdaka za info a super web!

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 kvě 2014 19:46

Alfa clock je normálně volně na obchod play, ale blbě se hledá, doporučuji zadat třeba Sony clock :). Widget byl v novinářském SW, ten už putoval z tabletu pryč. U mě ale reakce na dotyky výborná, naprostá spokojenost, firmware mám stejný
Obrázek

Srandista
Typ zařízení: Nexus 5, Nexus 7

Příspěvek od Srandista » 15 kvě 2014 21:54

Jozko, ano, suhlasim, ze aj v mojich ociah je momentalne Z2 tablet tym najlepsim 10" tabletom na trhu. A to prave preto, lebo hmotnost je jednym z urcujucich parametrov, ktore by rozhodovali o kupe toho ktoreho tabletu (ak by som chcel prejist z 7" na 10").

Avsak s jednou vecou spomenutou u tvojich prvych dojmov nemozem suhlasit. Narazam na nutnost SIM v tablete. Ja vo svojom tablete napr. SIM nemam, a aj keby som mal, tak ju nevyuzijem, pretoze tak ci tak by som zdielal pripojenie z mobilu. Ano, prinasa to nevyhodu v tom, ze energiu z baterie zerie ako tablet, tak aj mobil (keby som mal SIM v tablete, tak mobil moze odpocivat), ale zas na druhej strane platim len jeden pausal s jednym datovym balikom. Za seba mozem povedat, ze s tabletom sa na net mimo domu az tak casto nepripajam, ak to naozaj potrebujem, tak nazdielam pripojenie z mobilu, a nemusim pritom za nieco, co uz stejne mam, platit dva krat.

A ako bonus, na rozdiel od Apple iPadov, mi GPS v tablete funguje aj bez SIM slotu ;)
K510i, K610im, W995, Xperia Arc 7.0, HTC One M7 Dual SIM 5.0.2, Nexus 5 32 GB 6.0.1, Nexus 7 (2013) 32 GB 6.0.1, Moto 360, 2x Chromecast 2013 (rooted), Chromecast 2015, Chromecast Audio

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 kvě 2014 07:26

O té kartě SIM lze diskutovat, samozřejmě záleží na potřebách každého uživatele... Problém je, že když koupíš tablet bez SIM a začneš cestovat, je to problém... Na druhou stranu ten cenový rozdíl 3000 kč je strašný, to je zase věc druhá. Levné připojení pro tablet se v dnešní době dá pořídit za pár peněz, pořizovací náklady ale v současnosti moc příznové nejsou no
Obrázek

pudl

Příspěvek od pudl » 16 kvě 2014 07:47

jsou viditelné rozdíly mezi tabletem Z a tabletem Z2 ?

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 kvě 2014 07:53

Chystal jsem se na toto téma otevřít samostatnou diskuzi, ale když už padl ten dotaz...

- výkonovově to moc nepoznám, už původní tablet měl obrovský výkon
- verze Androidu je jiná, uvidíme po aktualizaci Tabletu Z na KitKat, ale nová verze je fajn
- displej mi přijde lepší a to je podle mého u tabletu důležité
- úspora hmotnosti je taktéž fajn, konstrukce je skvělá, za mě možná nejsilnější argument s displejem
Obrázek

Mikas
Facebook profil: n/a

Příspěvek od Mikas » 16 kvě 2014 18:27

A jak je to s reprodukcí zvuku? Už u Tabletu Z to bylo super, jak je to nyní?

Předpokládám, že asi zde inovaci neudělali a bude se jednat o stejné reproduktory.

Odesláno z mého Xperia Z1 pomocí Tapatalk 2

JaroB

Příspěvek od JaroB » 17 kvě 2014 11:05

Tento tablet najviac zráža na kolená "nové" rozloženie ovládania tabletu....ako som už písal je to obyčajný telefónny skin na obrovskej obrazovke ktorý s pohodlným ovládaním TABLETU nemá nič spoločné!!!
A preto iný tablet ako Xperia Tablet Z na 4.1.2 mi už do domu nedôjde pokiaľ to neupravia na pohodlné ovládanie. Je to NAJVÄČŠÍ fail od SONY aký momentálne existuje. Ani tá pauza na nahrávaní videa mi tak nevadí ako TOTO. Vedieť tak poriadne po anglicky tak im napíšem taký list až by sa možno spamätali. :twisted: 8)

hanys90

Příspěvek od hanys90 » 17 kvě 2014 17:49

Za ty peníze není v balení kožené pouzdro? Jsou v Sony normální? I moje Prestigio za 5000 mělo v balení krásné bílé koženkové pouzdro. Zdá se mi, že v Sony se v poslední době rozhodli zákazníky co nejvíc oškubat. I to balení u smartphonů je za ty prachy pěkně chudé. A rozdíl ceny tabletu Z2 s LTE a verzi bez LTE, o tom ani nemluvím. Přece ten LTE modul nemůže být tak drahý! Jediné, co přiznávám je to, že elegance a výkon se tomuhle tabletu upřít nedají, v tom je vážně třída.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 kvě 2014 23:04

Ač nerad, s tím škubáním docela souhlasím...

Obrázek

pudl

Příspěvek od pudl » 20 kvě 2014 20:36

má tablet Z2 stejné rozměry pro magnetické nabíjení jako Z2, Z1, Z1C a ZU ? myslím to "magnetické místo" na spodní hraně.

davidrie
Typ zařízení: Xperia XZ blue

Příspěvek od davidrie » 24 kvě 2014 13:30

Dnes dorazila aktualizace 17.1.1.A.0.402, pres wifi.
Arc S, Z, Z3, XZ, SW, SW 2, SW 3, SBH20, SBH60, CP-ELSW

petr_neo

Příspěvek od petr_neo » 12 čer 2014 09:36

Ahoj, mám Z2 (LTE) od chvíle, kdy se začal prodávat ... a musím říct, že jsem za celou dobu používání nenašel jediné negativum(a to jsem docela šťoura). Jsem zvyklý ze své S3 na amoled display(na půl jasu) a musím říct, že i u Z2 je to nastaveno stejně ... display je úžasný, což jako fotograf velice oceňuji. Ze 2GB ram je neustále volno cca. 700-800MB a neexistuje situace, kdy bych musel restartovat tablet, či jiný problém. Naprosto neuvažuji o rootu, protože není důvod ... , narozdíl od své S3, kde ale 4.3 Android umožňuje použít AppOps Launcher ..) Sony Z2 Lte naprostá spokojenost!

LuckyD

Příspěvek od LuckyD » 15 čer 2014 08:32

Ahoj. Před týdnem jsem si koupil tento tablet a jsem nadšený. Opravdu skvělá práce od Sony. Jen mám stejný problém jak už bylo zmíněno, občas displej nereaguje na dotyk. Přijde mi že je to hlavně po zapnutí, než se vše rozběhne. Tak nějak to podvědomě pročítám zásahu Vodafone do fmw. tabletu. Má někdo podobnou zkušenost? Je to na reklamaci?

mike sullivan

Příspěvek od mike sullivan » 15 čer 2014 12:59

Občasné nereagování na dotyk bude jen SW problém, vyřeší to eventuelně až další aktualizace. Pro jistotu se můžeš kouknout do aplikace Diagnostics (u smartphonů je předinstalovaná, u tabletů by snad měla být taky) a vyzkoušet responsiveness displeje.

LuckyD

Příspěvek od LuckyD » 15 čer 2014 14:01

No to jsem zkoušel a testem to prošlo v pohodě. Právě proto si také myslím že je to problém SW, ale chtěl bych zjistit jestli je to opravdu spojené s tím ''brandingem''. Proto jsem sem vlastně napsal. No a jestli také někdo neví, když přímmo u Sony přehrají Fmw. , jestli bude bez těch kudrlinek od Vodafone. :unknown:

LuckyD

Příspěvek od LuckyD » 15 čer 2014 14:09

Dj Addams píše:Ahoj
Mam tiez tablet z2.je super.jedin vec ktora ma stve je problem s dotykmi.nie vzdy tablet reaguje na dotyk.niekedy musim stlacit niekolkokrat napr. tlacidlo spat alebo
home a pod.alebo zavriet okno v chrome stlacenim x hore.proste to blbne.a nie som jediny.vela ludi s tym ma problem.
Fw mam .36 stale. Na moju wifi verziu.lte ma tusim .55 fw alebo uz novsi..
Mne to stale neponuka update fw aj ked uz je myslim fw .55 aj pre wifi model..ale v sk este nie je
Mas aj Ty problem s dotykmi a reakciami?

A este ten widget Touch here X2 co bol videny na videach alebo obrazkoch ja v tablete nemam..
Tablet je super az na tie dotyky.. :(

A este tu aplikaciu @ clock kupim kde?

Vdaka za info a super web!

Ahoj, mám stejný problém, ale není to stále. Přijde mi že se to stává hlavně po spuštění (když měním SIM)
Máš ten tablet od nějakého operátora, Nebo je ofiko od Sony?

Blekota

Příspěvek od Blekota » 16 čer 2014 23:12

Celkom fajn tablet alebo s tým ne nekvalitným zvukom to fakt pokakali. Reprodukcia na maximum hlasitosti je fakt veľmi slabá oproti akýmkoľvek iným tabletom.

LuckyD

Příspěvek od LuckyD » 16 čer 2014 23:58

To asi podle toho kdo je jak hluchej :) mě to bohatě stačí a to se plavim na lodi, kde je furt hluk. Jinak používám od Sony sluchátka MDR-10 RBT a taky naprostá spokojenost. Jen se musí nechat pár hodin protáhnout pořádným randálem, ale pak libovka. To je ale jiné téma. Za mě reproduktory na tabletu ok a samozřejmě ještě možnosti doladění zvuku u Sony dle libosti :good:
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z2 Tablet“