Zatuhnutí při restartu; § soudní znalec?

Ještě výkonnější a ještě tenčí než XPERIA Tablet Z
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pekarna
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2016 12:36

Zatuhnutí při restartu; § soudní znalec?

#1

Příspěvek od pekarna » 30 srp 2016 12:44

Zdravím, můj Z2 tablet při restartu zatuhne. Nereaguje na nic, ani na kombo volume up / down + power po 10 sekund.
S nabíječkou, bez nabíječky... displej dioda nesvítí, prostě se tváří mrtvě.
Nicméně po nějaké době se vybije a pak ho nabiju a normálně nabootuje. Tj. vypadá to na nějakou chybu OS nebo firmware, který se sekne někde ke konci vypínání.

Nevíte, co s tím? Viděl to někdo? Existuje ještě nějaký další způsob restartu?

Reklamoval jsem to, ale arogantní Arvato Services se vymluvili na prasklinu na displeji, která s tím ale nemá nic společného, už jen proto, že tablet s ní nějakou dobu fungoval bez problémů. Ostatně, co jsem početl po netu, tak arogantní nefér jednání a zamítání normálních reklamací je u Sony standard. Už si nic od Sony nikdy nekoupím.

Když už jsem u toho: Znáte nějakého soudního znalce pro tablety a telefony?
Uživatelský avatar

TomasARN
Příspěvky: 4677
Registrován: 04 led 2014 22:56
Bydliště: Bratislava

Re: Zatuhnutí při restartu; § soudní znalec?

#2

Příspěvek od TomasARN » 30 srp 2016 14:14

Skusal si taku zakladnu vec, ako oprava v xperia companion? To znamena prehratie celeho FW s tym, ze sa vsetko z tabletu zmaze
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

Jirka.S
Příspěvky: 331
Registrován: 30 lis 2013 15:40

Re: Zatuhnutí při restartu; § soudní znalec?

#3

Příspěvek od Jirka.S » 30 srp 2016 14:19

V tomhle se arvata musím zastat a reklamoval jsem u nich asi 5 telefonů a ani jeden problém, vše v naprostém pořádku. Určitě bych arvato nenazval arogantní a nejdříve bych se zastavil u sebe a řekl si, když se k elektronice chovám jako čuňátko tak se nemůžu divit, že neuznaji reklamaci. Při pádu na zem, kdy praskne sklo se může vevnitř cokoliv stát a nedivím se že nechtějí uznat reklamaci (takhle by tuplem Sony přišlo na buben, chci nový telefon nebo prachy, třísk s ním o zem a arvato oprav to nebo dej novej).

vitvalecka
Příspěvky: 569
Registrován: 11 dub 2012 15:43
Typ zařízení: Huawei P8 Lite
Bydliště: Uherský Brod

Re: Zatuhnutí při restartu; § soudní znalec?

#4

Příspěvek od vitvalecka » 31 srp 2016 02:37

V tomhle se taky Arvata musím zastat. Pokud nejde zrovna o malou vlasovou prasklinu, kterou jsi také reklamoval současně s tebou popisovanou závadou, tak bude bohužel, i když to vypadá absurdně, právo na jejich straně.
Prasklina může totiž znamenat pád (neříkám, že k tomu došlo, je to ale jedna z nejčastějších příčin prasklin na displeji), což už je u reklamace problém. Nezáleží na tom, jestli s ní tablet nějakou dobu fungoval, nebo nefungoval normálně. Prostě tam je.
Je to hloupé, ale je to tak. :/

Jinak do soudních tahanic bych se moc nepouštěl, nestojí to za to. U známého v obchodě se takhle jednou do podobných tahanic (dokonce zcela oprávněně a s jeho podporou) pustil jeden zákazník.
Dopadlo to tak, že jeho náklady na soudní řízení se znaleckým posudkem byly přes 50 tisíc (celkově se dělaly hned 3 posudky - jeden si nechal dělat on, druhý mělo Arvato a třetí, nezávislý, nakonec nechal udělat soud) a i přes to, že spor vyhrál, bylo soudem rozhodnuto, že nemá nárok na náhradu soudních výloh. Celé to navíc trvalo přes rok.
Shrnuto podtrženo - nevyplatí se to.

Pokud jsi to ještě neudělal, zkus opravu systému přes Xperia Companion, jak píše TomasARN výše. Myslím si, že by to mělo pomoct.


EDIT:
Když teď nad tím ještě tak přemýšlím...
Pokud jsi tu prasklinu na displeji nereklamoval současně s popisovanou závadou, může to být dokonce ještě větší problém (a Arvato může být ještě víc v právu).
Ze zákona má totiž zákazník povinnost každou vadu neprodleně po jejím zjištění oznámit prodejci (rozuměj reklamovat). Pokud jsi tedy prasklinu na displeji nereklamoval, šlo by to (teoreticky) brát jako "přiznání", že vznik praskliny nebyl v souladu se záručními podmínkami - tzn. prasklina vznikla "zacházením s tabletem", které je v rozporu se záručními podmínkami. To už by byl dostatečný argument, protože pokud to "něco" způsobilo prasklinu na displeji, kdo ví, co to mohlo udělat uvnitř zařízení.
Jak jsem ale už psal, neříkám, že jsi s tabletem zacházel špatně, jde čistě o rozbor situace.
Pokud jde o právní hledisko, bylo by asi stejně nejlepší, když by se k tomu tady vyjádřil nějaký právník/soudce, který se takovými případy zabývá, protože paragraf je klikatý...

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite (čekám na novou Xperii)
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual
Odpovědět