Sony Xperia Z2 Tablet predstavený

Ještě výkonnější a ještě tenčí než XPERIA Tablet Z

Autor tohoto vlákna
Leon

Sony Xperia Z2 Tablet predstavený

Příspěvek od Leon » 24 úno 2014 09:04

Včera byl na veletrhu MWC v Barceloně představen nástupce Sony XPERIA Tabletu Z, který už rok patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v této oblasti pořídit. Sony XPERIA Z2 Tablet je ještě lepší - nabízí výkonnější procesor, celé 3 GB operační paměti RAM a to vše se vešlo do těla, které je ještě tenčí než u předchozí varianty. Zachována byla také voděodolnost a těšit se můžeme i na Android 4.4 KitKat. Najdete lepší tablet?

článek - http://xperia.cz/novinky/1213-sony-xper ... vykonnejsi
zdroj - http://blogs.sonymobile.com/press_relea ... of-tablet/

Obrázek

Obrázek

oldrich.mladek

Re: Sony Xperia Tablet Z2 predstavený

Příspěvek od oldrich.mladek » 24 úno 2014 09:42

Škoda, že není i mini verze :-(

Odesláno ze Sony Xperia Z1c

Autor tohoto vlákna
Leon

Příspěvek od Leon » 24 úno 2014 09:49

A čo Ti chýba v Z1C zo Z2 ? Šak tam je akurát rozdiel v Snapdragone 800 vs 801 :D

oldrich.mladek

Příspěvek od oldrich.mladek » 24 úno 2014 10:31

Mini verze tabletu ;-)

Autor tohoto vlákna
Leon

Příspěvek od Leon » 24 úno 2014 10:43

mini verziu máš XZ Ultra wifi :D

oldrich.mladek

Příspěvek od oldrich.mladek » 24 úno 2014 11:46

U té je problém v dostupnosti, zatím to vypadá jen na japonský trh...

Autor tohoto vlákna
Leon

Příspěvek od Leon » 24 úno 2014 11:52

Fotky + videopohľad od týpkov z mobilenetu :
http://mobilenet.cz/clanky/krasne-sony- ... -mwc-14809

Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony Xperia Z2 Tablet predstavený

Příspěvek od Jozef Cmar » 24 úno 2014 12:29

Tablet nevypadá špatně, už první verze byla výtečná, tohle bude opět o kousek dál...
Obrázek

Nadzi

Příspěvek od Nadzi » 24 úno 2014 14:25

Som vyslovene sklamaný zo Xperia Z2
Podľa mňa absolútne zbytočne vydaný telefón
Xperia z1 oproti zetku významný posun fotka displej procesor baterka

Xperia 2 oproti Xperia z1 absolútne žiadny posun

Hrubá úplne zbytočné hrubá A celkovo škaredý telefón
Procesor lepší možno O 8 percent načo?
Rám 3gb rozhodne zbytočnosť keďže kitkat beží na 512 rám
Fotka ďalší šrot ktorý budú optimalizovať do októbra A potom vyjde z3 zase načo

Podľa mňa kedmvyjde Galaxy s5 tak zet dvojka bude porazený vo všetkých smeroch už len novými inováciami ktoré budú mať Samsung A Sony bude mať akurát tak 4k video

Nato aby tam dali 3 Gb ramky A zväčšili displej O 0,2 tak nato fakt netreba novú vlajkovú loď ktorú porazí galaxiu s5 A kolo nej potom zase na rýchlo vymýšľajú z3 atď

A čo sa týka tabletu tam som spokojný že konečne nový A dobré parametre to vnímam asi tak jakmked bola zetku A z1 takže posun A hneď ako bude tak ho kupujem

Myslím si že ale Xperia Z2 ani nechcela ísť von ale keďže tablety je Z2 tak inému narýchlo spravili telefón ktorý nedisponuje žiadnymi inováciami A ktorého za 3 mesiace. Zvalcuje HTC Samsung A iphone 6 ani nevravím

Z1 bola super ale určite by som nerobil upgrade na Z2 ale pokiaľ má niekto napríklad Xperia Z tak to by som dotoho šiel to sa oplati

Pepousek

Příspěvek od Pepousek » 24 úno 2014 15:06

Tablet Z2 je určitě dobrý znám Tablet Z, ale čekal jsem tajné ještě jeden tablet kolem 8 palců.
Kámošovi jsem doporučil a koupil LG 8,3, to si myslím že je tak akorát rozměr. :-)
NOKIA 7 plus 9.0 :good:
SONY XPERIA X 8.0.0 FW34.4.A.2.50 /DE - Záložní mobil
(Dříve - Sony Xperia Z, Z2, Z3)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (GT P3110) RESURRECTION REMIX-5.0.2
LG G Pad 8.3 Android 5.0.2
Hodinky Huawei Watch Wear 2.0
ASUS ZenFone 2 Laser 32GB 6.0.1

ILoveGreenTea

Příspěvek od ILoveGreenTea » 24 úno 2014 17:22

Nadzi: Blbosť, blbosť, blbosť... ťamťung Z2jke nešiaha ani po kotníky. .. Kam sa chceš posúvať? Načo ti bude výkonnejší procesor? Ramka je využitelná, ak chceš mať viac programov spustených naraz, prepínať si ich rýchlo a pritom mať ešte rýchle prostredie pre spúštanie dalších.

Aj keď ťamťungis s5 ešte nevyšiel, tak už teraz viem, že Z2jka nebude ničím ochudená, akýkolvek samsung by mohol mať aj 1000 jadier, neporazí vo výkone skvelo optimalizovaný SONY Timescape UI.

V momentálnych "zásobách" sa proste není kam posúvať, žiadny "revolučný" procesor zatiaľ nevynašli, S5ka bude mať možno zývšený tak o 0,3ghz, a to je tak všetko, bude mať prepálený amoled, ktorý sa teraz nazýva super clear ultra mode hyper cyber amoled plus, a aj tak to je len obyčajný amoled.

Dalej, SONY z2 ponúka viac vylepšení najme v softvéri, funckia Timeshift, skvelá zábavná vecička.. môžeš si v reálnom živote zrýchliť akýkoľvek pokyn, boli aj dizajnové zmeny.. mne určite Z2jka sadne, akonáhle výde, a klesne jej trocha cena tak do nej určite pôjdem, možno ešte uvidím s čím príde Z3jka, ktorá ak príde, tak príde možno v októbri.

Dalej by som mohol ťamťung kritizovať, kamarát má Note 3 s 32GB pamete v základe, a všetky aktulizácie so zbytočnými aplikáciami ktoré ti ťamťungis vhadzuje, mu ostalo na aplikácie len 20GB, normálne je 25GB ale plno tisíc aktulizácí ti nedobrovolne tú pameť znižuje.

Mohol by som tu 10 týždnov básniť o tom, akými benefitmi ešte disponuje SONY oproti Samsungu, vela ludí to aj tak nepochopí, lebo ťamtung má "tačwyz" a má všeliaké gestá že? A to sa ľudom páči.. aj tak to nevyužívajú, nemám rád ťamťungáčov, je to môj názor... preto som sa takto vyjadril.... Zachvílu ťamťungy sa budú dať ovládať dýchaním.. alebo tancovaním... ách..

Nazáver.. doma mám Z1, kamarát má Note 3, a nevydrží mu ani zlomok toho, čo moja Z1tka, a hovorím vám, že ju mám vytaženejšiu. + S5ka príde s 2K displejom, aj keby tam dali akumulátor 4000Mph, nevyrovná sa mojej Z1tke.

Amígos.

Nadzi

Příspěvek od Nadzi » 24 úno 2014 18:22

Ked laikovy clovek povie ze xperia Z1 a Samsung galaxy S4 tak ludia no jasne samsung galaxy s4 poznam ten je dobry a sony xperia ano to je taky cierny telefon asi tak

Samsung ako vravis predava gesta senzory amoled touchwiz aj ked je to sekave atd ale su to jednoducho vychytavky ktore Z2 ziadne nema!!

Galaxy S5 podla vsetkeho ponukne Snapdragon 805 Adreno neviem tusim 420 ci ako co je o 30 percent viac ako Z2
Cim chce sony lakat na vysoke predaje? tym ze v oktobri predstavi Z3? tym ze uz rok a pol ma vodeodolne telo? cim este chce sony predavat svoju Z2?
Pozri sa co sa dialo ked sa predal S4 Samsung alebo co sa robilo ked isiel do predaja obycajny iphone 5S vsetci vedeli hned ze ano iphone5S tam su senzor na otlacky prstov... aj ked to clovek nikdy nevyuzije a vsetky mozne hovadiny co ma samsung takties nevyuzije ale proste j eto tam je to prevratne a laka to na predaj...

Sony neni zle je to moja oblubena znacka len vravim ze Z2 nema co ponuknut a navyse oproti Z1tke
Navyse 3GB ram je diskutabilne este niesu aplikacie ktore by ich vyuzili a navyse Kitkat ti uspori z 2GB este +512 Ram takze mas ako keby v Xperi Z1 1,5GB ked bude aktualizovana na KIT KAT

Nevidim dovod preco zato vyhodit 700Eur dajme ked Z1 stoji 380 Eur a je to to iste to iste. neviem preco platit zbytocnych 300 Eur za 3GB Ramky a o 0,2 palce vetsi display?

Cakal som od vlajkovej lode trochu nieco co iny vyrobca neponuka. Sony vsetko co ma v Z2 uz mal predtym iny vyrobca okrem vodeodolnosti to sa mi nelubi ze to obkuvava samsung ale preco nie ked aj sony zneho bere.

a navyse niaky IPS panel...IPS panel uz je minimalne rok na trhu a isto aj viac takze ties nic prevratne Samsung podla vsetkeho pouzije 2K Displey...niekto povie naco ved to oko nevyuzije ale je to vlajkova lod je to proste nove... clovek ked si kupi ferrari a ma 600 koni kedy tych 600 koni vyuzije? staci mu aj Octavia nie?

ILoveGreenTea

Příspěvek od ILoveGreenTea » 24 úno 2014 18:28

Nemôžeš porovnávať nový telefón s telefónom, ktorý je už pol roku na trhu, tam je vyššia cena jednoznačný fakt.

Dalej, S5ka už nebude mať také vysnené predaje ako každý dúfal, a to za to lebo KNOX bude hrozne robiť problémy s flashovaním telefónu, a to večšina užívatelov jednoducho ocudzí.

Dalej mi povedz, načo ti bude Adreno 420? Ak taký čip vôbec je na trhu, Adreno 330 a Qualcomm Snapdragon 800 s taktom 2,2Ghz je dosť výkonný na akúkoľvek náročnú aplikáciu či hru, výkon S5ky v tomto prípade bude neopodstatnený.

Dalej hrozne vela ludí ocení prémiové materiále, S5ka bude zas s plastu, podla toho, čo uniklo, ak nebude, tak to bude +, ale keď samsung má už 2 roky ten istý dizajn, pochybujem že by ím hyblo v hlave zmeniť materiál.

Máš pravdu že Z2 oproti Z1 neponúka niaký prevratný posun, ale ako som už povedal, cena Z2 bude rýchlo padať, možno bude o 100 eur drahšia, ako to je teraz (Z 350 eur a Z1 zoženieš už aj za 450). A sú užívatelia ktorý zbožnujú SONY napríklad ako tý "swageri" takže si kúpia nový model od SONY, aj keby mal 1 jadro. Toť odomna všetko.

kero661
Typ zařízení: XZ 1 compact

Příspěvek od kero661 » 25 úno 2014 22:10

Nadzi: trošku ťa musím uviesť z omylu S5 bude mať taký istý procák ako Z2 aj Adreno to isté čiže Snapdragon 801 a Adreno 330.

asahi

Příspěvek od asahi » 26 úno 2014 10:56

Nadzi píše:Ked laikovy clovek povie ze xperia Z1 a Samsung galaxy S4 tak ludia no jasne samsung galaxy s4 poznam ten je dobry a sony xperia ano to je taky cierny telefon asi tak
Sony nema zadnou reklamu, vsude kam se podivas je jen Samsung, kteryho navic jeste propaguji operatori a dalsi obchody. A lidi co vidi, to koupi. Reklama proste prodava. I kdyby Samsung prodaval nekolikanasobne horsi zarizeni, tak to lidi stejne budou houfne kupovat. To stejny Iphone. Lidi maji tendenci kupovat to, co vidi u ostatnich. To samy plati i v jinych sferach, treba u fotoaparatu. Mam hodne znamych, kteri kupovali novej mobil a proste prvni co zvazovali je Samsung. Kdyz jsem jim rekl, ze existuji Xperie a co vsechno umi atd. tak byli prekvapeni a rekl bych tak 70% se nasledne pro Xperii rozhodlo.

Nadzi

Příspěvek od Nadzi » 08 bře 2014 00:13

nemate niake nove info ohladne dostupnosti v predajniach?

jradar

Příspěvek od jradar » 11 bře 2014 07:48

Trochu mimo mísu, ale když se to tu rozjelo, byl jsem v jedné velké budějcké prodejně mobilů a paní si chtěla koupit telefon a chtěla radu. prodavač ji řekl, "kupte si támhleten Samsung", paní odpověděla "Samsung nechci, nemám ho ráda, chtěla bych něco jiného" a prodavač ji na to odpověděl " když nechcete Samsung, tak co ode mne chcete poradit, to si raději koupíte nějakej čínskej krám ? Pokud ode mne chcete radu, tak si kupte Samsunga, je to skvělá, zavedená značka" Já osobně, bych toho prodavače na hodinu vyhodil, ale možná, že to má v náplni práce a to by bylo ještě strašnější :crazy:

A k věci, i já bych osobně bral Xperia Z2 Tablet v 7" provedení, je to naprosto ideální rozměr, který poslouží k prohlížení netu, na pohodlnou navigaci a nějakou tu hru a dá se přenést i ve větší kapse, mám Nexus 7 a jediné, co mi chybí, je vyšší odolnost, na všechno ostatní mi poslouží notebook.

Autor tohoto vlákna
Leon

Příspěvek od Leon » 12 bře 2014 15:49

V Japonsku už tablet odštartoval (narozdiel od Z2ky)
http://www.xperiablog.net/2014/03/12/xp ... z2-delayed

Creyzy
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od Creyzy » 12 bře 2014 15:56

Podle posledních informací, není ještě stanovené datum uvedení Xperie Tablet Z2 pro český trh :(
Sony & Apple positive

j.k.f.

Příspěvek od j.k.f. » 13 bře 2014 10:24

jradar píše: A k věci, i já bych osobně bral Xperia Z2 Tablet v 7" provedení, je to naprosto ideální rozměr, který poslouží k prohlížení netu, na pohodlnou navigaci a nějakou tu hru a dá se přenést i ve větší kapse, mám Nexus 7 a jediné, co mi chybí, je vyšší odolnost, na všechno ostatní mi poslouží notebook.
Po třech letech nám odešel 10'' HP TouchPad. Máme doma ještě Nexus 7, ale rozhodnutí o náhradě je jednomyslné: musí to být 10''. Na internet je to lepší. A pokud máš BT klávesnici, zvládne to i jednodušší úkoly notebooku. Na vše ostatní mám desktop :D
Takže čekám a vybírám jakou variantu Z2 Tablet vzít.

LTE nepotřebuji, má ale smysl 32GB když se dájí použít karty?
Nebo jinak: Kolik by jste byli ochotni připlatit za 32GB WiFi oproti 16GB WiFi?
Motorola TX770, cd930, Timeport 250 + Palm Vx, Siemens S55 + Palm T3, Sony Ericsson P910i, Benq-Siemens S68/M81 + Palm T|X, Palm Prē, HP Pre3 + TouchPad, Sony Xperia V + Nexus 7, Xperia Z3 Compact, Xperia XZ1
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z2 Tablet“