Problémy s displejem

Nejtenčí smartphone s 5,3 palcovým displejem s tělem z nerezové oceli
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hawok

Problémy s displejem

Příspěvek od hawok » 27 pro 2015 17:56

Zdravím.
Vlastním t3 už rok.
Hned po třech měsících se mi vypálil kruh v rohu na displeji u konektoru dobíjení. Celkově se telefon v tom místě přehřívá.
Opraven byl v záruce. Avsak po výměně se na displeji po dotyku objevují mapy jak po velkém tlaku a zda se mi, že to už není displej s tou krásnou technologii. Telefon jel a tak jsem to neřešil.
Nyní se problém objevil znovu, vypalwne místo na displeji. Přidala se k tomu další nepříjemná skutečnost a tím je přesnost GPS, která je teď ahruba plus mínus 300 až 600 metrů, dále se telefon někdy chová zamrznute a odemikaci tlačítko zapíná a vypíná jen podsvícení, displej zůstává černý, pomůže reset tlačítkem u simky.
Telefon jsem tedy připravil na reklamaci, a zjistil jsem, že pod krytem simky není bílá nálepka, byla sundana při výměně displeje.
Můj dotaz zní, zda stim má někdo zkušenosti z uživatelů t3? Hlavně s opakováním závady.
První reklamace mě už stála nový Löw end smart do zálohy a sadu fólií. A doufám, že po snad úspěšně reklamace se to nebude opakovat.

Szantus

Re: Problémy s displejem

Příspěvek od Szantus » 28 pro 2015 20:26

Špatný kontakt/dotyk konektoru - dochází zřejmě buď k občasnému zkratu, nebo vlivem nedokonalého přenosu proudu k "tepelnému mostu" - teplo ovlivňuje i LCD. Pokud se ti zdálo, že po opravě měl LCD jiné barvy, měl jsi hned reklamovat... Každopádně pokud je zboží v zákonné záruce tak co nejrychleji reklamuj !

Autor tohoto vlákna
hawok

Příspěvek od hawok » 30 pro 2015 01:40

Díky za odpověď.
Mě šlo hlavně o to, jestli to není konstrukční vada modelu a bude se to prostě opakovat, protože se v tom místě přehřívá.
Co se týče displeje, nalepil jsem hned folii jiné značky, původní jsem nesehnal, takže vzhledem k logu sony jsem si myslel, že se mi to jen zdá.
Telefon jde dnes do reklamace, je zálohovaný, nafocený a smazaný.
Je pravda, když se kouknu při rozsvíceném telefonu do nabíjecího konektoru, prosvítá tím místem světlo, vidím tedy podsvícení displeje skrz konektor.
Vzhledem k velké nepřesnosti GPS i přes reinstal sw pomocí Sony PC programu jsem si myslel, že je přismahnutý modul a funguje jen na něco málo procent, ale nejsem tak zdatný v It technologiích abych abych věděl zda to je vůbec možné.
Původní vypálení displeje jsem viděl v přímém přůběhu, kdy jsem telefon přepl na vibrace a po chvíli mě v náprsní kapse hřál tak, že jsem jej musel vytáhnout a viděl jsem, jak se skvrna rozlízá a nakonec jsem ho kvůli neustále vzrůstající teplotě vyplnul.
Teď se to odehrávalo postupně časem a objevilo se to cca před týdnem celkem náhle.
Výsledek poreferuju a snad mi vymění přístroj nebo jej zpraví tak, abych za půl roku opět nereklamoval, k tomuto kusu mám už velkou nedůvěru a mám strach aby se problém neopakoval až po vypršení záruky.

Autor tohoto vlákna
hawok

Příspěvek od hawok » 25 led 2016 23:20

Zdravím.
Tak telefon má vyměněný displej a přehraný SW.
GPS zda se jede jak má (problém ale dle protokolu technici nenalezli).
Displej má barvy jak ten úplně původní.
Jiné vady jen odstranitelná vada displeje nebyla nalezena.
Tak snad už bude ok, nicméně na nabíječce v tom místě pořád peče jak šílený, tak snad už vydrží.

Autor tohoto vlákna
hawok

Příspěvek od hawok » 01 zář 2016 17:11

Takže přátelé, nekonečný příběh se opakuje.
GPS přestala asi po týdnu po poslední opravě, nicméně do reklamace nešel, pač nenajdou vadu a přehrajou sw a člověk je měsíc bez telefonu.
Jinak telefon stále hřeje při nabíjení, ale cca poslední měsíc peče jak blázen i normálně, někdy s apkama, někdy při telefonování a někdy jen tak zamčený. Instalace nových apek neproběhla, spíš jsem kvůli místu něco umazal. Dle CPU id má někdy až 95 stupňů a přii telefonování se moc nedá držet kontaktně na uchu.
Baterka, no nabíjím 2x až 3 x denně, 2x když je jen v pohotovostním a netelefonuju, opět cca měsíc.
Displej má při některých fázích teploty opět oranžový flek, ale mizející a asi neprůkazný.
Šasi se asi vlivem teploty pokroutilo v uhlopříčce jakby krutem, při položení na displej a zatlačení na jeden roh se úhlopříčný roh zvedne asi o 3mm, druhá úhlopříčka je rovně.
NFC má dosah dost krátký, většina terminálů to při platbě nepobere, protože má stínítko u klávesnice.
Blouetooth funguje sporadicky a spojí se jen někdy a jen s určitými zařízeními.
Nejvíc hřeje v místě fotoaparátu, a pod diodou sluchátka. Pocitově.
Takže asi čekám na ukázání se propálené skvrny na displeji na trvalo a reklamace, ať mám jistotu že třetá stejná závada, když žádnou jinou nikdy nenajdou.
Nemá tedy ani dva roky provozu a záruka běží, z toho už byl 2x na 25 denní opravě.
Vyměnil bych telefon, ale pokud tenhle korektně nefungoval nikdy, tak bych to chtěl ještě zkusit.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA T3“