Z3 prasklý display vyplatí se měnit?

Nejlepší fotoaparát, nejlepší hudební přehrávač
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kruciano

Z3 prasklý display vyplatí se měnit?

Příspěvek od Kruciano » 20 srp 2018 08:15

Zdravím,

včera mi spadla Z3 a po zapnutí jsem zjistil, že nefunguje dotyk od zapínacího tlačítka výše (přestože ryha je pouze v levém horním rohu). Zobrazení na displeji se mi zdá v pořádku.

Vzhledem k už poměrně nízké ceně v bazarech a nulovým zkušenostem, jsem se chtěl zeptat zkušenějších jestli se výměna vyplatí? Jde mi především o složitost výměny a cenu za displej a nářadí, když bych se do toho chtěl pustit sám. Diky za každou radu.

fakeout

Re: Z3 prasklý display vyplatí se měnit?

Příspěvek od fakeout » 20 srp 2018 10:10

Hele já ti nevím, jsem majitelem Z2, displej jsem měnil 2x a po 3už to dělat nebudu. Ono to moc složité není a při ceně 600 na ebay to je v pohodě.
Telefon má slušnej HW i po těch letech, ale základní věc, co potřebuju je foťák a to bohužel při srovnání s dnešními telefony, je mizérie.
Upřímně řečeno já bych do toho asi nešel a podíval se spíš po xiaomi, nebo nějakým honoru/huawei.
Jediný v čem tyhle starý kousky jsou super, je nabíjení přes dock. I proto jsem si z2 držel.

Autor tohoto vlákna
Kruciano

Příspěvek od Kruciano » 20 srp 2018 10:33

Já ho také nemám v plánu už delší dobu používat, spíš mi jde o to, že když se v bazarech prodává za 1500 - 2000 Kč, tak to dat nějak dohromady pokud by mě to vyšlo do tisícovky.

A právě nevím jestli musím kupovat komplet displej (tuším, že je tam digitalizer + LCD + dotyková plocha + sklíčko) nebo jestli je rozbitá jen dotyková plocha, když normálně displej vše zobrazuje a dá se to nějak napojit na LCD.

Jinak co se týče telefonu, tak tam mě také štve fotoaparát a interní úložiště (ale to lze řešit kartou) a nějaké drobnosti. Ale prostředí je stále plynule, WiFi přijímač také dobrý, výstup zvuku z reproduktorů i přes jack také solidní + magnetický dok a mhl konektor jsou dvě užitečné technologie, které se už nevidí...

fakeout

Příspěvek od fakeout » 20 srp 2018 10:48

Hele musíš koupit LCD + digitizer, LCD je nalepený na sklo. Jako jasně, můžeš koupit jen sklo, ale dost blbě se to odlepuje.
třeba tohle: https://1url.cz/fMz4j

Jinak lezeš tam přes záda. Přiděláš na ně přísavku (někam ke kraji), fénem je nahřeš po krajích, ne moc na cca 80°C. až to bude nahřáté tak se budeš snažit ty záda odloupnout, ale nepůjde to, jak uvidíš mezeru, strčíš tam trsátko, nebo kreditku a objedeš to sklo po celém obvodu, pak už by to mělo jít odlepit.
Až to bueš mít dole, odšroubuj šroubky co drží desku a opatrně odpoj konektory uvnitř, nejlépe něčím plastovým. Pak opatrně vyndej desku, je zacvaklá přes plastový zácvaky. A pak už jen ten displej- v podstatě je to stejný postup jako u těch zad.

Ty plochy, kde to bylo přilepený očisti, popřípadě ještě odmasti. Pak to nalepíš za pomocí oboustrannýho rámečku často dodávanýho s dílem, ale to blbě drží, já osobně používám M3 pásku, ta drží jak slovo boží.

Ganimed
Typ zařízení: LG G7+
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganimed » 20 srp 2018 19:33

Jinak tu M3 pásku si sežeň novou, stara už dobře nelepí, spousta lidí koupí velké balení a potom jim to visí doma a stárne.
Obrázek

Luki28n
Typ zařízení: Sony Xperia Z3

Příspěvek od Luki28n » 21 srp 2018 06:16

Zrovna řeším to stejné. Mám prasklý display na mé Z3, k tomu se mi odlepuje a navíc je prasklý jen na pravém horním rohu. Ale takovým způsobem, že mi vypadl kus skla, takže mám díru do mobilu. Takže jsem si koupil display asi za 389 z baye a k tomu novou baterku za 200. problém je, že baterka mi dorazila, ale display ne, prodejce napsal, že to pošle znovu, ale neposlal už sledovací číslo zásilky a neodpovídá. Ale to je jiný příběh, prostě já do toho jdu.
Sony xperia M | Sony xperia Z3 |Sony xperia Z5 |

fakeout

Příspěvek od fakeout » 21 srp 2018 07:26

Když už jsi u tý baterky, už jsi to někdy měnil? Je to pěknej opruz, je to podlepený nějakou oboustrankou, která se musí opatrně vytáhnout jako žvejka z pod podrážky.... Jednou jsem to bohužel přetrhnul a kousek mi tam zbyl, musel jsem tam srát izopropyl aby to přestalo lepit :-D

Luki28n
Typ zařízení: Sony Xperia Z3

Příspěvek od Luki28n » 21 srp 2018 16:27

Neměnil a teď jsi mě celkem vyděsil :D Nástroje na to mám, tak to snad nějak půjde. Hlavně jsem zvědavý jestli se baterka zlepší. Při intenzivním používání (WiFi, instagram, messenger, viber) vydrží půl dne. A nějaký program na sledování baterky píše kapacitu 57%
Sony xperia M | Sony xperia Z3 |Sony xperia Z5 |
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3/Z3 Dual“