Temperované sklo na obe strany

Nejlepší fotoaparát, nejlepší hudební přehrávač
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
SonyMan

Temperované sklo na obe strany

Příspěvek od SonyMan » 01 lis 2016 20:44

Ahojte, nevedeli by ste mi poradiť nejaké temperované sklo na Z3, ktoré obsahuje v balení sklo na displej aj zadnú stranu telefónu? Samozrejme, aby pekne sedelo od okraja po okraj.

marokanec
Moderátor

Re: Temperované sklo na obe strany

Příspěvek od marokanec » 01 lis 2016 21:30

Mám dobrou zkušenost z Nilkin H9+ a prodávají i oboustranné balení.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Autor tohoto vlákna
SonyMan

Příspěvek od SonyMan » 01 lis 2016 23:14

Neviem nájsť obchod (v Česku), ktorý predáva obojstranné balenie. Našiel som len balenie so sklom na prednú stranu a fóliou na zadnú.

kukom6

Příspěvek od kukom6 » 09 lis 2016 19:36

V sunnysoft e ho mali http://www.sunnysoft.cz/zbozi/004PNL-31 ... ia-z3.html + zadne, to uz som nenasiel, ja som ho odtial kupil ale neviem ci to bol fake alebo co ale moc teda nevydrzalo, teraz uz mam tretie odtialto a je teda o dost odolnejsie a lacnejsie: https://www.mobilmax.cz/screen-glass-so ... i/d-42379/

pytlak01

Příspěvek od pytlak01 » 04 pro 2016 10:56

Objednej si to z Číny. Za cca 1 USD seženeš dvě skla (přední + zadní) a dopravou zdarma. Ta stejná skla pořízená v e-shopu v ČR Tě vyjdou na desetinásobek. Jediná nevýhoda při objednání z Číny je delší doba dodání.

Autor tohoto vlákna
SonyMan

Příspěvek od SonyMan » 04 pro 2016 12:59

O lacné skla z Číny som už nemal záujem, pretože som s nimi nebol spokojný (odlepovanie po istom čase, vysoká náchylnosť k poškrabaniu, magnet na odtlačky prstov), aj keď je pravda, že za tie peniaze sa zázrak očakávať nedal. Preto som založil túto tému a momentálne používam na prednú a zadnú stranu sklo od Nillkinu. Predné som kúpil v Česku a zadné cez Ebay pre ťažšiu dostupnosť na domácom trhu za podobné sumy.

marosf

Příspěvek od marosf » 05 pro 2016 16:57

To je hlúposť. Zadné sklá Nillkin v cene 6eur/1kus som používal a nevydržia o nič viac a nie su ani odolnejšie voči poškriabaniu než "neznačkové" za 1 euro. Dokonca som presvedčený, že pochádzajú z rovnakých výrobných liniek s tým, že tie čo sa predávaju lacno sú zníženej kvality (obvykle nejaký malý defekt na skle), alebo rovnakej kvality, len obchodníkmi kupované od výrobcu vo veľkom odbere ako "bulk" a potom si ich balia do vlastných obalov.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 05 pro 2016 17:06

Spis tohle je nesmysl. Zkus si olejofobni vrstvu u Nillkinu a pak u nonamu za euro.Ten rozdil tam je diametralne odlisnej.
To nemluvim treba o Nillkinu Amazing H+ Pro. To ma zaoblene hrany takze ovladani po krajich je podstatne prijemnejsi.A olejofobni vrstva se muze rovnat te stejne co maji telefony za 15-20 tisic. Sezen mi tohle za euro.
Ty levny sem si parkrat z ebaye koupil a je to hnus.Okamzite zapatlany.Tohle bych si na Xperii ci lepsi telefon nedal.Ale proti gustu....

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 05 pro 2016 17:20

Já kupuji za 7-8 USD vždy oboustranné balení Nillkin H+ a nemůžu si je vynachválit. Koupil jsem i více skel po 1 USD. Praskali často, špinily se, výřezy nebyly přesné a hůře po nich klouzal prst. Teď mám už od dubna Nillkin na dvou telefonech a bez jediného problému i po několika pádech.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

marosf

Příspěvek od marosf » 05 pro 2016 21:27

Nillkin sklá som kupoval niekoľkokrát za rok, keďže kvalita zadného je na úrovni toho, čo je na Xperii ako zadný kryt, t.j. pekný je len chvíľu, nevydrží nič. Telefón do kontaktu s tvrdou plochou dochádzal len pri pokladaní na stôl a po cca 2-3 mesiacoch bolo vždy dosť poškriabané.

Pri lacných sklách z Aliexpress vnímam rovnaké vlastnosti aké má napr. oleofóbna vrstva aj po 2-och mesiacoch od ich aplikácie a s menším poškriabaním/ošúchaním/ než tomu bolo pri Nillkin. Navyše majú 2.5D hrany, čo teda Nillkin má len na predných sklách.

Jedinú výhodu vidím len v tom, že pri Nillkin je možne vždy očakávať rovnakú kvalitnu a najmä doplnky ako odstraňovač prachových čiastočiek zo spodnej lepiacej strany skla (pri čiernej Xperii sa nie vždy na prvý raz podarí nasadiť sklo bez viditeľnej prachovej častice) a antistatickú pásku.

Nedávno som kúpil 10 kusov zadných skiel v bulk balení za cenu okolo 6eur... Výrobca zrejme Baseus. A jedno balenie (1x predné, 1x zadné) obrandované ako "Heron". Ani jedno nemá defekt, majú rovnaké výrezy a veľkosť ako "značkové". A naviac 2.5D. Jediné mínus spomenuté príslušenstvo.

Kdo neskúsi..

pytlak01

Příspěvek od pytlak01 » 11 pro 2016 23:13

No, ať si každý zkusí co chce. Pokud mi telefon spadne, nebo ho odložím na stůl, kde je např. kamínek, můžu mít sklo za 10 USD nebo za 1 USD a dopadne to stejně. Tohle jsem si osobně již mockrát vyzkoušel. Jinak se mi nestalo, že bych z Číny objednal sklo, které by nesedělo, které by došlo poškozené, ... A co se aplikace týká, tak nejhůře dopadaly právě skla dražší. To ale nebyl problém skel, ale rukou. Po tom co jsem jich nalepil několik desítek na různé telefony, tak se s problémy, nečistotami, ... nesetkávám.
Abych čínský zboží jen nechválil. Myslím si, že z 95% vyrábějí nepovedené napodobeniny a omezeně použitelný krámy. Ale právě u skel člověk moc neriskuje. Co ztratí, když to nevyjde? Dolar ...
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3/Z3 Dual“