Jak zkopírovat ze Z3 fotografie pomocí Otg?

Nejlepší fotoaparát, nejlepší hudební přehrávač
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kruciano

Jak zkopírovat ze Z3 fotografie pomocí Otg?

Příspěvek od Kruciano » 29 kvě 2018 14:25

Zdravím, koupil jsem si OTG kabel a nový 16 GB Flash disk. Pokud najedu do nastavení -> uložiště, tak se mi normálně zobrazí přenosné úložiště. Problém je, že nevím jak na něj zkopírovat fotografie z alba. Nikde jsem nenašel možnost jako "zkopírovat data na přenosné úložiště" :/. Neví někdo jak to udělat?

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Jak zkopírovat ze Z3 fotografie pomocí Otg?

Příspěvek od verbatim » 29 kvě 2018 15:07

Přes nějaký Správce souborů (který používáš - ať už vestavěný - tuším File Commander od MobiSystems, či jiný tvůj oblíbený).

Otevřeš Správce souborů - umístění, odkud chceš kopírovat fotky - buď složka /Picture, nebo vyfocené jsou v /DCIM/100ANDRO, případně stažené v /Download, přes buetooth v /Bluetooth apod.

Označíš si fotky o které stojíš (zpravidla podržením prstu na fotce až do vibrace a pak jen ťukáním přidáváš další a další - nebo vybereš všechny - to záleží, co chceš) - pak dáš kopírovat (určitě se někde tato nabídka objeví) no a pak se musíš přes tentýž Správce souborů dostat na externí uložiště a tam dáš vložit (někdy bývá řešeno přes tlačítko plus - ale nemusí) a počkáš, až se to zkopíruje.

Po dokončení operace dáš v roletce odpojit a až budeš moci bezpečně odpojjit, tak to uděláš. Toď vše
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Kruciano

Příspěvek od Kruciano » 29 kvě 2018 15:28

Díky moc, hned vyzkouším a snad se to povede :)

Autor tohoto vlákna
Kruciano

Příspěvek od Kruciano » 30 kvě 2018 15:45

Tak bohužel se mi to nepodařilo. Když si přes File commander najedu do adresáře /DCMI/100ANDRO a označím soubor, tak se mi zobrazí kopírování (to mi zkopíruje pouze soubor v adresáři a jsou tam tedy dva), nůžky (vyjmutí - to mi pouze k souborům přidalo příponu (1) ) a tři tečky (kde jsou možnosti jako odstranit, sdílet, přesunout,...)
Když dám přesunout a objeví se mi přesunout do... šipkou se vracím že složky Vnitřní úložiště/DCMI/100ANDRO
na Vnitřní úložiště/DCMI -
Vnitřní úložiště/
File Commander/ - kde jsou volby: Vnitřní úložiště, ftp, místní síť, vzdálené sdílené složky, stažené soubory

Jak mohu soubor přenést do přenosné úložiště je mi proto stále záhadou...

Jinak když ve File commanderu neoznacim soubor s fotografiemi a kliknu na tři tečky vedle vyskočí mi nabídka přejmenovat, kopírovat, vyjmout, odstranit, presunou, otevřít jako, sdílet. Když dám kopírovat vyskočí mi jedna zkopirovana položka, ale pokud se vrátím zpět na plochu a jdu do nastavení - úložiště - přenosné úložiště a otevřu si ho a držím v něm prst, tak také nic...:-/

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 30 kvě 2018 17:24

Začni tím, že připojíš flashku k mobilu a on ji načte. Pak teprve otevři File Commander a někde bys tam měl vidět: Vnitřní uložiště, Karta SD, Externí uložiště - zkrátka něco v podobném duchu - já tento správce nepoužívám. Já používám ES File Explorer (ale jednu ze starších verzí, pač tehdy ještě byl bez reklam).

No a pak je ten postup, že si označíš (z daného uložiště) co chceš kopírovat. Pak musíš dát kopírovat a pak se přepneš na to externí uložiště (stále ve File Commanderu) a až na něm budeš přepnutý - dáš vložit.

Postup je v zásadě vždy takovýto.

Přepínání mezi uložišti provádíš ve File Commanderu a ne, že si to označíš ve file commanderu a pak půjdeš do nastavení... To ne...

EDIT

Předpokládám, že to přepínání mezi jednotlivými uložišti lze realizovat vysunutím nabídky zleva (hamburger menu)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Kruciano

Příspěvek od Kruciano » 30 kvě 2018 18:19

Aha, tak to bude asi problém ve File Commanderu. Protože já když připojím flashku přes OTG nikde nic nevidím, pouze když dám nastavení -> uložiště, tak se mi zobrazí pod Vnitřním úložištěm přenosné úložiště KINGSTON.
Ve File Commanderu mám kromě obrázky, hudba atd zobrazené dole vnitřní úložiště, ale přenosné úložiště nikde nevidím. Proto je mi tedy to kopírování k ničemu, protože se pohybují pouze ve vnitřním úložišti a nemohu to přes FC vložit (zkopírovat) do přenosného úložiště.

Tak si říkám jestli je to chyba tedy FC (že to umi jen premium verze) nebo jestli nemám zkusit najet do externího úložiště, dát nastavení - formátovat (že to třeba FC nepřečte kvůli tomu?)?

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 31 kvě 2018 11:40

Formátování není potřeba, všechny USB flash disky, které se dneska prodávají, používají souborový systém exFAT nebo FAT32, které jsou dneska základ (pokud máš v telefonu microSD kartu, tak je dost pravděpodobné, že používá stejný souborový systém, jako ta flashka, co se snažíš připojit).

Že bys potřeboval placenou verzi File Commander, to taky ne, i free verze mi dovolí pracovat s flashkou - viz video https://youtu.be/vRizC8dB1_I.

Zkusil bych spíš jiného správce souborů pro referenci - typicky třeba Total Commander, který toto zvládá.

Odesláno z mé Xperie XZ2 pomocí Tapatalk

Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3/Z3 Dual“