Jak na Android 6.0.1 pro model Sony XPERIA Z3 Compact

Nejlepší telefon roku 2014
Odpovědět

folkmy

Re: Jak na Android 6.0.1 pro model Sony XPERIA Z3 Compact

Příspěvek od folkmy » 30 zář 2016 04:37

zlatý 5.1.1 večer se k ní vracím

Mr.

Příspěvek od Mr. » 03 říj 2016 06:37

Mám verzi 601, sestavení 3636-somc a běží mi takto celý rok. Zabezpečení 1. červenec 2016. Maximální spokojenost, žádné problémy jsem nezaznamenal. Vřele proto 601 doporučuji. Běží na uzamčeném BL, bez rootu....

pajoneer

Příspěvek od pajoneer » 03 říj 2016 13:50

Ja si tiež myslím, že 6.0.1 je na tom dobre. 5.1.1 bol úplný nezmysel, nepoužiteľný systém. ale 6.0.1 zostava .291 a root je proste super.

Ponteral

Příspěvek od Ponteral » 21 říj 2016 23:31

Ahoj lidi,

prosím o radu, jsem trošku zoufalý. Vrátil se mi telefon (Z3C) z opravy a nahráli mi v servisu nejnovější 6.0.1 Android. Řekl jsem si, že zkusím a s rootem, ovšem ten mi nejde. hlavně co je můj problém. Nejde mi v nejnovějším flashtoolu vůbec vybrat .ftf soubor. Mám jej ve složce firmwares, stáhl jsem si jej z XDA. i pak přímo z flashtoolu, ale za boha ho nemůžu prostě vybrat, jako by ho flashtool neviděl. Drivery jsem instatoval. Vše tak jak má být.

Mohl by někdo dát typ, kde je chyba? Předem moc děkuji.

nsxer

Příspěvek od nsxer » 22 říj 2016 00:32

Ponteral

Možno sa ti stalo to čo mne, že mi tiež nešiel vybrať normálne .ftf súbor, v tom flashtoole musíš kliknúť nie na názov modelu, pre ktorý je FW, ale na tú šípku, čo je vedľa, prakticky, ako by si rozbaľoval zložku. Teda aspoň ja som sa s tým trápil pol hodinu. Ale čo popisuješ je presne to isté.
Sony Xperia Z3 Compact D5803 FW: 23.4.A.1.264
Nil Satis Nisi Optimum
Once Blue Always Blue
Born Not Manufactured
Honda Power Of Dreams

Najlepší tím na svete, Ty nikdy nepochopíš čo je to milovať Everton, pokiaľ ho nemiluješ, je to viac ako len futbalový klub.

Ponteral

Příspěvek od Ponteral » 22 říj 2016 11:11

Ahoj, díky za radu.

Máš pravdu, jak povídáš, stejný problém, jako jsi měl ty. :) Ono to chtělo rozkliknout také tu položku Xperia Z3 Compact tam mi pak vyjela nabídka ftf souborů. Takže má chyba. Únava a nas.ání už asi hrála svou roli. A také jsem flashtool použil snad po roce. :)

Jestli Vás můžu poprosit o typ na rady. U KitKatu jsem zůstával dlouho kvůli takovým prakticky funkčním věcem, které mi na lolipopu vadili, ale vím ,že jsou patche, nebo prográmky, které to reší. Jestli můžu poprosit.

Bude se to týkat rootnutého telefonu a tedy 6.0.1 Marshmallow .291 FW.

1) na KitKatu fungoval Xposed modul, kde šlo nastavit, aby nevyskakovala notifikace, při každém vypnutí mobilních dat. Funguje i zde v 6.0.1? Případně je na to jiný SW?

2) To samé se týká notifikace Stamina modu, jde nějak nastavit, aby tam taky pořád neotravoval, že je aktivní?

3) Zamčení obrazovky jsem si všiml, že už i u lolipopu, když jsem jej testoval je trošku pro mě nepraktické. Používám vzor na odemknutí displaye, nicméně i tak musím přejet obrazovku prstem a pak teprve zadat vzor. Existuje i na toto utilitka aby odpadlo to zbytečné přejíždění prstem, ale rovnou se objevil po odemknutí vzor?

4) Klávesnice vytáčení hovoru. Na KitKatu se mi strašně líbilo, že byla v pulce klávesnice a v horní půlce posledně volaná čísla. Tady je to opět o dvojkliku. Nejdřív zmáčknout sluchátko a pak znovu aby se objevila klávesnice, je na toto nějaký patch, aby to bylo řešeno jako na KitKatu a byla klávesnice hned dostupná po zvolení sluchátka tedy vstupu do vytáčení hovoru a posledních hovorů? Myslím v rámci originálního dial number od Sony

5) Poslední věcička jde v 6.0.1 i zamknout poklepáním přímo možnosti v nastavení od Sony, nebo se na to musí stáhnout nějaký patch?

To je asi vše. Předem díky za pomoc, pokud budete vědět.

budha182

Příspěvek od budha182 » 22 lis 2016 20:22

Omlouvám se za debilní dotaz, ale dostal jsem se k Z3c poté, co jsem 4 roky strávil s Xperia Ion, kde běžel 4.1.2. Fungoval na tu dobu výborně, nikdy jsem se nepouštěl do rootu a podobných věcí. Z3c přišla už s nainstalovaným 6.0.1 takže se s tím systémem tak nějak seznamuju a není mi jasná základní věc: využití externího úložiště. To za ty léta vývoje ještě origo SW neumožňuje jednoduše přesouvat aplikace, nebo jejich části na SD kartu??????????? Telefon má 16GB, pro potřeby vlastních aplikací volných max 9,4GB. V menu aplikací lze jednoduše změnit úložiště - ale i když proběhne přesun, ve vnitřním úložišti se místo neuvolní. Na SD kartě se sice vytvoří složka Android/data, ale jednotlivé složky k aplikacím neobsahují žádná data..0 nic. Navíc v menu aplikací po nainstalování například seznam mapy píše, že ta aplikace používá sd kartu i když jsem se o přesun nepokusil. Co je teda bráno jako vnitřní úložiště/sd karta/externí úložiště? díky případně za odkazy, kde bych si o tom něco přečetl..

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 23 lis 2016 23:26

Ono se v podstatě za celou dobu nic nezměnilo (když vynechám tu část, kdy nějaký čas nešlo aplikace na SD kartu přesouvat vůbec)...
Dnes to funguje úplně stejně, jako kdysi na Xperiích S a Ion. Aplikace musí v podstatě stále "přesunutí podporovat" (hodně zjednodušeně; v podstatě musí být udělaná tak, aby bylo co přesunout), jinak dopadneš tak, jak jsi psal.
Za "Vnitřní úložiště" se pak stále bere v telefonu vestavěná paměť a za "Kartu SD" se pak bere fyzická vyjímatelná SD karta. Odpadá zde tzv. "Externí úložiště" (snad si pamatuji ten název správně, Xperii S jsem neměl hodně dlouho v ruce), což byla část interní vestavěné paměti určená především pro uživatelská data (jakási náhrada za kartu SD).

Snad mě ale někdo znalejší doplní, tomuhle tématu se normálně moc nevěnuji. :)

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Březí
Typ zařízení: XA2

Příspěvek od Březí » 29 lis 2016 20:54

Chtěl bych se zeptat, poslední dobou se mi stává že telefon jako zamrzne nebo je zpomalený. Začnu psát do vyhledávače a první písmeno se napíše pak následuje
0.5 sec pauza a pak se dopíší ostatní písmenka co jsem naťukal. Nebo kliknu na OBCHOD PLAY a ikona se podbarví jako že se aktivovala dotikem a cca 1,5 sec je podbarvená a pak se zacne načítat OBCHOD PLAY. U téhle app je to největší zásek. Nebo vyhledávám na netu a kliknu na odkaz následuje stránka s tím že stránka neexistuje a po 3 sec se normálně načte. Telefon jsem opravoval pres companion a flashtool - CE1. Dík za rady.

ma_to
Typ zařízení: Sony xperia z3c

Příspěvek od ma_to » 07 kvě 2017 21:03

Dobrý večer, mal by som otázku ohľadom najnovšej verzie androidu 6.0.1 23.5.A.1.291. Ja mám verziu .575 s root a recovery a chcel by som update na tú najnovšiu. Pôjde to aj cez systémový update alebo musím stiahnuť a nainštalovať manuálne cez recovery? Pre niekoho možno banalita ale ja som sa k odpovedi nedopátral. :unknown:

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 08 kvě 2017 01:10

Pokud nemáš odemčený BL, pak to půjde přes systém, ale je dost pravděpodobné, že v průběhu aktualizace přijdeš o root (a možná i recovery). Spíš bych si teda připravil ZIP s novým prerootnutým systémem a nahodil FW přes recovery.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

pcpepik
Typ zařízení: F5321, D5503, SK17i

Příspěvek od pcpepik » 08 kvě 2017 02:41

@ma_to:
- Dělal-li jsi root dle postupu pro odemčený zavaděč, pak stačí přes Flashtool nahrát nový FW bez vymazání uživatelských dat a zopakovat z daného návodu nahrání recovery přes fastboot, nahrání SuperSU a případně úpravu kernelu.
- Postupoval-li jsi dle návodu pro uzamčený zavaděč, pak je root i recovery nakopírován v systémovém oddílu a aktualizaci lze provést dvěma způsoby:
-- v recovery menu nahraješ aktualizační *.zip který si vytvoříš v aplikaci PRFCreator (někde tu je postup tuším od @heker510 s popsanými specifiky pro android 6.x)
-- nahraješ FW .291 skrze Flashtool bez vymazání uživatelských dat, následně přes něj ještě nahraješ pouze samotný kernel z .575, zopakuješ root dle návodu pro zamčený zavaděč a nahraješ zpět kernel pro .291

Ani v jednom z výše uvedených případů (odemčený BL / zamčený BL + root) nedoporučuji provádět aktualizaci skrze OTA! V lepším případě selže, v tom horším si z tel. uděláš těžítko!
Všechny úpravy, které přímo manipulují se systémovým oddílem, budou po aktualizaci ztraceny a musíš je aplikovat znovu.
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3 Compact“