PROBLEM s nabíjaním - mrtvolka ???

Nejlepší telefon roku 2014
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
yumm

PROBLEM s nabíjaním - mrtvolka ???

Příspěvek od yumm » 20 říj 2016 11:52

Zdravím všetkých a obraciam sa s prosbou. Z3C vizuálne v super stave, nie je možné zapnúť :no: Po pripojení na nabíjačku alebo PC rozsvieti červená LED,potom ukáže na displeji nabíjanie batérie
ale divné je, že bez číselneho údaju o percentách, potom prístroj vypne a hned zase zapne a zase všetko takto dokola. Po pripojení na Flashtool mobil reaguje normálne, je možné ho dať do fast boot režimu aj normálne flashnúť nový firmwer ale po odpojení zase to isté....čiže červená LED a logo baterie bez %.
Môže byť vadná samotná bateria alebo sa mám zamerať na niečo iné? dakujem za každú radu

TomasARN

Re: PROBLEM s nabíjaním - mrtvolka ???

Příspěvek od TomasARN » 20 říj 2016 12:43

skus podrzat tlacitko reste pod bocnou krytkou. Nieco podobne som teraz riesil na M4 Aqua a pomohlo to
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

Autor tohoto vlákna
yumm

Příspěvek od yumm » 20 říj 2016 13:39

skúsil som - 3x zavibruje a to je asi tak všetko.....teraz som tam dal pre istotu ešte stock KitKat ale stále rovnako....príde mi to akoby to ani nemalo batériu alebo je po nej.....nerozobral som ho ešte a ani neviem či to mám urobiť :-)

alf-gs

Příspěvek od alf-gs » 20 říj 2016 13:41

Muze to byt klidne baterkou.
Mas dve moznosti,jestli je v zaruce tak reklamace a pokud neni,tak se do nej podivej.Jinou moznost asi nemas...

Autor tohoto vlákna
yumm

Příspěvek od yumm » 20 říj 2016 13:50

skúsim ho dať nabíjať ešte celú noc, či sa to nespamätá...keby to bola batéria to by sa ešte oplatilo - ináč asi posuniem na ND ale je ho škoda fakt je nedotknutý. Dosť ma odrádza demontáž toho zadného krytu lebo netuším ako ho tam potom prípadne zase nalepím-napadá ma jedine nejaký silikon

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 20 říj 2016 15:25

alebo z ebay kupit sadu na nalepenie krytu
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

Autor tohoto vlákna
yumm

Příspěvek od yumm » 20 říj 2016 16:01

Teraz som to pozeral bez zapojenej nabíjačky a ten telefon je úplne mrtvy, správa sa akoby v ňom nebola vôbec batéria, nereaguje ani na reset ani na nič. Myslíte, že mám risknúť kúpu novej batérie ? Bojím sa, že odišlo možno nabíjanie a zbytočne vyhodím peniaze. Dík za radu :oops:

kodein
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od kodein » 20 říj 2016 19:00

Je chyba nekde mezi usb v telefonu a baterii. Kamarad mel ten samy problem, fw mu sel flashnout ale ,, to same co ty..." , Je to zavada v hardwaru, oprava do par stovek... Po lopate: telefon funguje na 100% bez chyby, ale nema štávu, protoze nenabiji baterku...
Xperia X Performance , 7.1.1 N, Unlock BT, Root

Autor tohoto vlákna
yumm

Příspěvek od yumm » 20 říj 2016 19:26

oprava do "pár stovek".....pozerám na to, že preboha....až potom som si uvedomil, že to nie je v eurách :-) Ale vyzerá, že toto "doma" nezvládnem :x

kodein
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od kodein » 20 říj 2016 20:17

Pokud nedelas elektro, tak doma to nezvladnes (ja taky nedelam a ani bych se do toho sam nepoustel :-) ). A sora, neuvedomil sem si ze mate euro... Takze cena opravy , pokud nemas fon v zaruce a najdes si nejakeho dobreho opravare a ne zlodeje tak by nemela prekrocit 20e....
Xperia X Performance , 7.1.1 N, Unlock BT, Root

skipi1

Příspěvek od skipi1 » 22 říj 2016 11:41

Nazdar, dnes som zaniesol na reklamaciu takuto mrtvolku..... Po roku som zmenil operatora, ktory mi dal 4g sim kartu, akonahle som ju vopchal do mobilu a zapol 4g siet, zacal sa nenormalne prehrievat, bateria dosahovala teploty okolo 40 supnov, tak som ho rychlo vypol, aby mi do rana nezhorel a rano ked som ho chcel zapnut tak uz nenabehol. Zrejme bol vadny ten 4g modul.
Spraval sa tak iso ako pises ty, cervena led svietila, ale inac nereagoval na nic, reset, power,... akoby nebola v nom bateria.
Najhorsie na vsetkom je to ze je z druhej ruky a povedali mi ze ak bude neopravitelny servis si ho necha a povodnemu majitelovi vratia sumu za kolko ho kupil na pausal :D . smutne a poucne.

Autor tohoto vlákna
yumm

Příspěvek od yumm » 23 říj 2016 15:15

ja som ho nakoniec zaniesol do servisu, našťastie známemu, tak do konca týždňa budem vedieť ale jedno viem už teraz a to, že ak ho on neopraví tak sa dalej už nemusím ani snažiť a pôjde na diely.

Autor tohoto vlákna
yumm

Příspěvek od yumm » 29 říj 2016 09:34

problém vyriešený - na vine bola výrazne "podbitá" batéria, bolo potrebné otvoriť fon, externe dobiť batériu, vložiť späť a všetko funguje :lol: Pre istotu sa bude batéria meniť za novú.

skipi1

Příspěvek od skipi1 » 19 lis 2016 10:27

Mobil konecne doma, zavada bola na zakladnej doske hw chyba. Vymena zakladnej dosky + displeja /bol rozlepeny/ . Spokojnost, zase mam "novy" fon. :Yahoo!:
Odpovědět