Android 7 na Z3C?

Nejlepší telefon roku 2014
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
yareck
Typ zařízení: Xperia Z3 Compact

Android 7 na Z3C?

Příspěvek od yareck » 17 pro 2017 20:48

Zdravim, má někdo na Z3C android 7? Jaký rom? Díky

Anders
Typ zařízení: Z3c

Re: Android 7 na Z3C?

Příspěvek od Anders » 18 pro 2017 09:52

take by me zajimalo. Jak Google & Qualcom zarizli oficialni Android 7 na Snapdragonu 801, tak se Sony vykaslalo i na security updaty Androidu 6.0.1.
Oficialne je na Z3c pouze Android patch security level: May 1, 2016! :(
Xpera Z3 compact

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 18 pro 2017 11:53

Je to tak. Bohužel dva roky aktualizací od uvedení na trh a potom konec. Většina ale chápe, že když je někdo s telefonem spokojen a má ho 3 nebo i více let, tak nemůže očekávat aktualizace po celou dobu životnosti. Nikdo z konkurence to ani nedělá.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

tolan
Typ zařízení: Z3 comp., XZ2 comp.

Příspěvek od tolan » 18 pro 2017 14:43

marokanec píše:
18 pro 2017 11:53
Je to tak. Bohužel dva roky aktualizací od uvedení na trh a potom konec. Většina ale chápe, že když je někdo s telefonem spokojen a má ho 3 nebo i více let, tak nemůže očekávat aktualizace po celou dobu životnosti. Nikdo z konkurence to ani nedělá.
Nu já rozhodně nejsem spokojený s vychvalovaným výkonem fotoaparátu tohoto MT a očekával jsem vylepšení SW. Bohužel na tento typ Z3C se výrobce sprostě vykašlal. Mobily ve střední třídě a daleko levnější fotí podstatně kvalitněji. :(

Anders

Příspěvek od Anders » 19 pro 2017 10:44

chmpu, ze novou verzi Androidu vyrobce nemuze nabidnout, ale proc nevydava alespon security patche na OS nechapu. Napriklad ja mam Z3c v zarucni dobe do 22.3.2018 a uz behem zaruky nedostanu ani bezpecnostni patche? To je docela vysmech zakaznikum.

BTW: Mel jsem 7 let Nokii E66 a ta dostala za tu dobu asi 5 full upgradu systemu(Symbian).
Treba nova "Nokia" se bude chovat k zakaznikum lepe, nez 2 roky od uvedeni a pak nas*at. :(
Xpera Z3 compact

Tronn

Příspěvek od Tronn » 19 pro 2017 12:50

Nebude se chovat lip. Budes rad za ty 2 roky.

alf-gs

Příspěvek od alf-gs » 19 pro 2017 13:20

Bohuzel je to tak,ja stale nenasel adekvatni nahradu za Z3C takze stale jedu na ni.

U te "Nokie" to bude stejne,je to hlavne o penezich a proc by je vyhazovali za vyvoj noveho sw.

Kam ten svet speje... :-(

ardeth

Příspěvek od ardeth » 19 pro 2017 14:38

Ano, mam, neoficialni LineageOS 14.1 postavene na Androidu 7.1.2.
Obecne to slape skvele, nepravidelne vypadava bluetooth, nekdy parkrat denne, nekdy jednou za dva dny (mam u toho SW2 a bt sluchatka) a semtam i wifi, ale to nedela vsude, tak nevim, cim to je.
Jinak je to oproti stock rom o mnoho sviznejsi a neni tam bloatware od Sony, ktery zabira misto.
Cili se vsemi app, co jsem mel predtim, mam najednou o 4GB mista v telefonu vice a to tam mam zpet vsechny historie chatu a podobne.
A jelikoz mam telefon v podstate porad jako novy, tak ho jeste nejakou dobu nebudu menit.
Btw. vyvojar uz dela na Oreu ;)
Nejaky Oreo rom bety uz taky jsou, ale mne neustale padaly aplikace vcetne systemovych, takze to nebylo pouzitelne.
Tohle jsem na LineageOS 14.1 jeste nezazil. Stabilita a moznosti customizace jsou paradni.
Nevyhodou pro nekoho muze byt nutnost odemknout bootloader a pry pak nemoznost platit mobilem pres NFC chip.
To ale nemam vyzkouseno.
Jo a je potreba nainstalovat google apps, treba ty z opengapps.org
Ja mam tusim micro nebo nano verzi.
Ericsson T10s, Ericsson T39m (stale ok), NEC e616v (nekde zahrabany), SE K610i (stale ok), iPhone 3G (slusny outdoor - vydrzel hodne), HTC HD2 (nexusHD2 JB 4.1.2), Sony Xperia SP CM11 nightly -> Stock 4.3 (2GB ram a stacil by), Sony Xperia Z3c black (DevilCase champagne gold, skinzone carbon, matt panzerglass)

Oťas
Facebook profil: https://www.facebook.com/otas.schrank
Typ zařízení: Sony xperia Z3C

Příspěvek od Oťas » 20 pro 2017 00:29

Zkusil jsem LineageOS 14.1 Androidu 7.1 a nejde mi zvuk, nevidí simku atd., tak letěla z founu.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 pro 2017 10:27

Anders píše:
19 pro 2017 10:44
chmpu, ze novou verzi Androidu vyrobce nemuze nabidnout, ale proc nevydava alespon security patche na OS nechapu. Napriklad ja mam Z3c v zarucni dobe do 22.3.2018 a uz behem zaruky nedostanu ani bezpecnostni patche? To je docela vysmech zakaznikum.

BTW: Mel jsem 7 let Nokii E66 a ta dostala za tu dobu asi 5 full upgradu systemu(Symbian).
Treba nova "Nokia" se bude chovat k zakaznikum lepe, nez 2 roky od uvedeni a pak nas*at. :(
No ale výrobce nemůže za to, že sis ten telefon koupil rok a půl po startu prodeje...
Obrázek

tolan
Typ zařízení: Z3 comp., XZ2 comp.

Příspěvek od tolan » 20 pro 2017 23:50

Tak právě od Vás, který jste tak horlivě vychvaloval a propagoval právě tento model Z3com bych takovouto odpověď nečekal. I já jsem si tento mobil na základě Vašeho vysokého hodnocení koupil a potom sledoval, jak jste "přepřahal". Viz Vaše diskuzní příspěvky na foru Xperia. Spíše bych očekával Vaši radu odborníka na MT nejenom Z3com přivítal rady, jak odstranit chyby v Z3com - viz mizerná kvalita fotoaparátu na př. použitím, instalací použitelného SW. Děkuji a uvítal bych a jistě nejenom já, kdybyste tento typ Xperie tak jednoduše neodepisoval, stále je nás ještě dost majitelů, kteří je ještě mají v záruce.

Cikada

Příspěvek od Cikada » 21 pro 2017 01:14

Teď přemýšlím, jestli je to trolling, nebo je to myšleno vážně... :D

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Anders

Příspěvek od Anders » 22 pro 2017 09:23

Osobní věci nechme stranou.
Má někdo zkušenosti s funkčním Androidem 7.x/8.x na Sony Z3 Compact? Pokud ano, mohl by je zde co nejkonkrétněji popsat? Kde co stáhl, nainstaloval, co dobré udělat, aby se clovek nedostal do bezvýchdné situace atp.
Xpera Z3 compact

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 22 pro 2017 13:05

tolan píše:
20 pro 2017 23:50
Tak právě od Vás, který jste tak horlivě vychvaloval a propagoval právě tento model Z3com bych takovouto odpověď nečekal. I já jsem si tento mobil na základě Vašeho vysokého hodnocení koupil a potom sledoval, jak jste "přepřahal". Viz Vaše diskuzní příspěvky na foru Xperia. Spíše bych očekával Vaši radu odborníka na MT nejenom Z3com přivítal rady, jak odstranit chyby v Z3com - viz mizerná kvalita fotoaparátu na př. použitím, instalací použitelného SW. Děkuji a uvítal bych a jistě nejenom já, kdybyste tento typ Xperie tak jednoduše neodepisoval, stále je nás ještě dost majitelů, kteří je ještě mají v záruce.
Tak dovolím si tedy zareagovat - modelu Z3C jsem se věnoval dosti dlouhou dobu, vyzkoušel jsem spousty ROM a měl jsem ten telefon moc rád. Ale to se vše bavíme o minulém čase... Ten telefon má tři roky, většina lidí jej dávno opustila (a ano, já jej předal švagrové, která ale také nakonec před rokem vyměnila za další typ). Bylo by hezké mít doma všechny Sony telefony a testovat to průběžně, ale na to jaksi nemáme rozpočet. Přepřahal jsem až k XZ1, máte snad pocit, že by o Z3 Compact byl i v současnosti větší zájem? Ano, bylo by super mít doma Z, Z1,Z2,Z3,Z5, XZ a k tomu případně Compact verze, tedy ty nejlepší telefony od Sony Mobile. A vůbec by mi nevadilo testovat nové věci, naopak bych si to užíval, ale ptám se znovu - kde na to brát a nekrást? Stížnosti na fotoaparát a podporu směřujte na výrobce.
Obrázek

ardeth

Příspěvek od ardeth » 02 led 2018 12:07

Anders píše:
22 pro 2017 09:23
Osobní věci nechme stranou.
Má někdo zkušenosti s funkčním Androidem 7.x/8.x na Sony Z3 Compact? Pokud ano, mohl by je zde co nejkonkrétněji popsat? Kde co stáhl, nainstaloval, co dobré udělat, aby se clovek nedostal do bezvýchdné situace atp.
Zdravim,
vyzkousel jsem Oreo 8.0.0 OmniROM beta a nesly po flashnuti gapps, porad to hlasilo pady systemovych app a neslo pridat ani google ucet, nefunguje video, a jsou problemy se zapisem na SD kartu. Cili v soucasne dobe neexistuje funkcni Oreo ROM - lidi na tom delaji, ale je to beh na dlouhou trat

vyzkousel jsem LOS 14.1 unofficial Nougat 7.1.2 - tahle, jak uz jsem psal vyse ve vlakne, funguje skvele pouze pokud nepotrebujete bluetooth, skrz ty nahodne vypadky je ta ROM aspon pro me nepouzitelna. Nefunguje tam taky korektne HW tlacitko spouste fotoaparatu. ROM neobsahuje gapps, nutne flashnout opengapps dle preferenci. ROM uz se dale nevyviji, developer presel na Oreo, ale zatim nic nevydal.

vyzkousel jsem Carbon ROM verze 2.5.0 Nougat 7.1.2 - tahle ROM ma kompletni design od Sony, jsou tam vesmes vsechny apps at uz Xperia Home, Xperia fotak se vsemi efekty vcetne fukcni HW spouste fotaku atd. ROM neobsahuje v prvotni instalaci klavesnici :-D (ale mozna jsem si ji jen zakazal pri instalaci) nastesti lze stahnout Gboard a nainstalovat, pak uz je to ok.
ROM je krasne svizna, bloatware od Sony lze zakazat pri instalaci, proste si vyberete co chcete. ROM obsahuje Play store, takze se da pak vsechno doinstalovat. Bohuzel i tahle ROM ma chyby, mne treba nefunguji korektne wigdety, zamrznou a musim je manualne "uklikat", aby zase zacly fungovat - pruser u kalendare treba. Widgety se taky neloadnou zpet po restartu. Mam taky problemy s BT s SW2 - hodinky se neustale pripojuji a odpojuji a nefunguji zadne aplikace, nezobrazi se po instalaci ani v menu. No a asi nejvetsi problem jsou notifikace, kdy si chodi, jak se jim zachce, ale spis nechodi vubec a musim aplikaci manualne otevrit a az pak se to zobrazi = pruser.
Jinak ale aspon v teto ROM BT beha v poradku, mel jsem u toho nejakou dobu pripojena BT sluchatka a tam BT nevypadava.

Kdyby to Google NEPOSRAL, mohli jsme mit luxusni Nougat na Z3C, je tam spousta drobnosti, ktere MM chybi a ja se s tezkym srdcem vracim zpet na muj primarni telefon, kde je netknuta stock MM ROM plna bloatwaru, ktery nejde odinstalovat. a do Rootu se mi nechce.
Ericsson T10s, Ericsson T39m (stale ok), NEC e616v (nekde zahrabany), SE K610i (stale ok), iPhone 3G (slusny outdoor - vydrzel hodne), HTC HD2 (nexusHD2 JB 4.1.2), Sony Xperia SP CM11 nightly -> Stock 4.3 (2GB ram a stacil by), Sony Xperia Z3c black (DevilCase champagne gold, skinzone carbon, matt panzerglass)

Anders

Příspěvek od Anders » 02 led 2018 14:53

Velice dekuji za informace,
co se Carbon ROM týče, ze kterou verzi jste to zkousel?
Na https://get.carbonrom.org/device-z3c.html
je posledni Release verze(z 22.12.2017): CARBON-CR-5.1-MOO-RELEASE-z3c-20171222-2234.zip
Xpera Z3 compact

ardeth

Příspěvek od ardeth » 02 led 2018 17:29

konkretne z tohohle vlakna, kde je zmeneny instalator z chinese na english a asi je tam naroubovany i ten xperia design
https://forum.xda-developers.com/z3-com ... c-t3654894
verze je tady:
https://forum.xda-developers.com/showpo ... stcount=90

O vasem odkazu jsem do teto chvile nevedel :)
Muzu to jeste testnout, jestli tam bude nejaky rozdil

Jarko
Typ zařízení: Xperia Z3 Compact

Příspěvek od Jarko » 22 led 2018 14:48

Otazka pre tych, co pouzivaju "Custom ROM" Android 7: Ako velmi "zle" je na tom fotoaparat (kvalita fotiek) v porovnani s originalom Android 6.0.1 ? Je tam moznost natacat 1080p @ 60 FPS ?

Vdaka.

J.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3 Compact“