Sony XPERIA Z3 Tablet Compact dorazil do naší redakce

Špičkový tablet nyní v kompaktním těle
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA Z3 Tablet Compact dorazil do naší redakce

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 pro 2014 23:17

Do naší redakce konečně dorazil nejnovější tablet od společnosti Sony Mobile - Sony XPERIA Z3 Tablet Compact. Zatím každý Compact z letošního portfolia našeho oblíbeného výrobce byl skutečnou bombou a jinak tomu není ani tentokráte. Ve velmi lehkém a tenkém těle se ukrývá velmi výkonný hardware - čtyřjádrový procesor Qualcomm s taktem 2,5 GHz na každé jádro nebo celé 3 GB operační paměti.

Svoje zkušenosti budu postupně doplňovat, prozatím se zkusím zaměřit na to nejdůležitější. Konstrukce tohoto tabletu je skutečně úžasná, tělo je velmi tenké a pevné, navíc je odolné proti vodě. S hmotností 270 gramů nemá z mého pohledu na trhu žádnou konkurenci, pokud přihlédneme k další výbavě a ke kapacitě baterie. Zadní strana je matná, tablet se díky ní pohodlně drží a navíc se vůbec nezachytávají otisky prstů. Ideální kombinace, kterou u takto drahého výrobku vítám. Zapínací tlačítko je stylově provedené, sahat na něj ale nemusíte, protože tablet můžete probudit poklepáním na displej. Úhlopříčka displeje je optimálních 8 palců, což na prohlížení internetu stačí. Na sledování filmů to už moc není, ale třeba na prohlížení fotografií je to v pohodě. Na tom má zásluhu pěkné rozlišení 1920 x 1200 pixelů, kvalitní podání barev a také nadstandardní pozorovací úhly. Hlavně v podání barev jsou na tom současné topmodely od společnosti Sony Mobile výborně. Po puštění tabletu se můžete těšit na rychlý Android 4.4.4 KitKat, moc si na něj ale nezvykejte. Už v příštích týdnech by totiž měl být uvolněn oficiální Android 5.0 Lollipop, který posune uživatelské rozhraní výrazně kupředu. Tablet ale samozřejmě funguje skvěle už nyní, vzhledem k procesoru se ale není čemu divit. Pro připomenutí - najdeme zde čtyřjádrový Qualcomm s taktem 2,5 GHz na každé jádro, přičemž stabilitu zajistí celé 3 GB operační paměti. Za mě není co dodávat, snad jen že baterie má kapacitu 4500 mAh. Fotoaparát nabízí rozlišení 8 megapixelů, fotografování s tabletem ale stejně není úplně pohodlné. Základní nabídka aplikací je dostatečně obsáhlá, v případě potřeby si můžete doinstalovat téměř cokoliv. Ve výbavě postrádám jen infraport, ale co se dá dělat. Jak se Sony XPERIA Z3 Tablet Compact líbí vám? Na co se mám během testování zaměřit?

článek - http://xperia.cz/novinky/1686-sony-xper ... si-redakce

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

nigi

Re: Sony XPERIA Z3 Tablet Compact dorazil do naší redakce

Příspěvek od nigi » 22 pro 2014 10:58

Mám ho v černé už asi 14 dní a nemůžu si jej vynachválit :) cena sice vyšší, ale máte za ni opravdu luxusní kousek s luxusním výkonem, který poutá pozornost okolí. Pořídil jsem si i originál pouzdro z příjemného materiálu připomínající kůži (pravá to asi nebude). I v pouzdře je tablet stále celkem tenká záležitost, praktické je jednoduché vytvoření stojánku na šířku (např. pro sledování filmů) nebo rozsvícení/zhasnutí displeje při otevření/zavření pouzdra. Doposud jsem nedošel na to jak to funguje, určitě je nějak zapojeno čidlo jasu, ale při zakrytí tabletu čímkoliv jiným displej nezhasne, pouze originál pouzdrem.

freezer

Příspěvek od freezer » 22 pro 2014 12:28

nigi: v obalu je magnet a na tabletu je čidlo ;)
dříve ve vlastnictví: Motorola T2288, Motorola T192, Motorola C350, SE K700i, HTC S710i, SE W580i, SE W910i, W890i Sparkling silver, HTC HERO white, SE NEO silver, Xperia L black, Xperia Z1 white, Xperia Z3 white, Xperia X + Moto 360 black + Miband 2

Jirka.S

Příspěvek od Jirka.S » 22 pro 2014 13:18

Freezer: tím to nebude, na tabletu Z to mam také a tam magnet není :-), funguje to když se rovnoměrně zakreje celý předek také nevím jak je to možné ale funguje to ;-)

Xperia z3 tablet compact jsem chtěl hned jak jsem ho viděl, jen ta cena mě odradila, takže až zlevní je to jasná koupě. Když nebude třeba nástupce s led diodou nebo infra portem.

jamajkiki
Facebook profil: Majda Majdčy

Příspěvek od jamajkiki » 22 pro 2014 21:30

Dlouho jsem přemýšlela, jestli skutečně tablet potřebuji. Z3 compact mě jednoduše uchvátil. Jsem spokojená a myslím si, že jsem si lépe vybrat nemohla! :)

hannys85

Příspěvek od hannys85 » 26 pro 2014 10:21

Sony tablet je opravdu velmi povedený kousek, ale cena je samozřejmě vysoká. Teď jsem koupil Z3C a uvažuji i nad tím tabletem. Jenže, co se týče výbavy a funkcí je přece jenom větší výběr v oblasti tabletů než telefonů (kde je v kompaktním provedení vlastně výběr jen mezi Z1C a Z3C). Proto mě učaroval i kousek od Lenova:
http://www.kasa.cz/dotykovy-tablet-leno ... 937-cerny/
Parametrově bych řekl, že jsou na tom dost podobně a ten lenovo je taky velice krásný. Navíc cena u LTE verze je oproti Z3C poloviční (6500) ! Bez LTE verze stojí jenom 5000.
Takže ještě nějaký čas počkám a budu vybírat mezi těmito dvěma. Dávám to tu jen jako zajímavý typ, pro ty, co uvažují nad Z3C tabletem.

fbio

Příspěvek od fbio » 28 pro 2014 09:00

Tak Sony Z3cT jsem zařizoval matce k vánocům a co jsem na něj koukal, když jsem ho nastavoval a chvíli si s ním hrál, tak vím, že to bude můj příští tablet. Lehký, výkonný, drží se skvěle. Systém svižný (ještě aby ne s tim HW) a i se nezaškubne. Kdyby měl infraport byl by dokonalý. Sice ho na Z tabletu moc nepoužívám ale na malém tabletu by měl větší smysl.

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 13 črc 2015 22:03

Tablet mám pár dní jako bratříčka k Xperii Z2 a musím říct, že jsem maximálně spokojený. Přešel jsem z Nexus 7 a to je úplně jiná kategorie...

Odesláno z mého Sony Xperia Z3 Tablet Compact
NMT: Nokia MD59 (4,5kg)
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia XZ Premium

Badyrain

Příspěvek od Badyrain » 14 črc 2015 11:05

Martin2100, mám to stejně. Akorát jsem přecházel z Nvidia SHIELD Tabletu (Nexus 7 jsem měl též, obě verze). Je to zatím nejlepší tablet co se týče ergonomie. Jsem spokojen.

A to pouzdro má v dolní polovině víka opravdu magnet.

Send from Sony Xperia Z2

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 črc 2015 09:16

Po týdnu se Z3TC musím říci, že slabá místa prakticky nevidím, prostě to funguje. Teď už jen Android 5.1.1
Obrázek
Odpovědět