Jemnost displeje - viditelné pixely

Špičkový tablet nyní v kompaktním těle
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
DominikHolecek

Jemnost displeje - viditelné pixely

Příspěvek od DominikHolecek » 20 črc 2015 10:30

Ahoj, tak jak to vypadá, tak se po několika letech zase vrátím ke společnosti Sony, respektive jejímu tabletu Xperia Z3 Tablet Compact, který bych rád vyměnil za můj současný iPad Mini 2. Předtím, než si jej ale objednám, bych rád věděl, jak je na tom displej tohoto ,,Soňáckého" tabletu s jemností. Z iPadu Mini 2 jsem totiž dost zhýčkaný jeho retinou s 324 ppi, což tady bohužel doopravdy nehrozí.

Zajímá mě proto, zda-li jsou při jemnosti 283 ppi, kterou se tento tablet pyšní, už viditelné jednotlivé pixely? A to nejen při normálním používání tabletu ale i při bližším zkoumání. Na displeje jsem totiž doopravdy velmi náročný (Je to mimochodem také důvod, proč se chci zbavit mého iPadu Mini 2...), a nestrpěl bych proto mít tablet, kde jsou viditelné jednotlivé pixely, byť z velmi malé vzdálenosti...

Mohl by to proto pro mě někdo otestovat? Na internetu jsem totiž o této problematice vůbec nic nenašel... :(

PS: Mohli byste mi prosím také napsat, jak je na tom tento tablet s výdrží, respektive jak dlouho vydrží surfování na internetu při menším nebo automatickém jasu? Na internetu sice jsou nějaké testy, ale ty se mnohdy liší, a nejsou proto moc důvěryhodné...

marosf

Re: Jemnost displeje - viditelné pixely

Příspěvek od marosf » 20 črc 2015 18:27

Kupis, skontrolujes a podla potreby v lehote 14-tich dni vratis. Tiez som mal stastie pri Z3C na mrtvy pixel v strede displeja. Druhy kus bol ok.

No a co sa tyka jemnosti displeja... To iste. Pozries, zhodnotis, vytvoris si vlastny nazor.

Autor tohoto vlákna
DominikHolecek

Příspěvek od DominikHolecek » 20 črc 2015 19:39

Díky, to bych jistě udělal, ale dostal jsem na tento tablet zajímavou nabídku, kterou buď přijmu a nebo ne. (Po koupi už nelze zboží vrátit a momentálně nemám ani žádnou možnost ho vyzkoušet...). Ocenil bych proto, kdyby někdo z majitelů tohoto tabletu své zařízení otestoval a řekl mi jestli je nižší jemnost displeje viditelná i při běžném použití nebo pouze při bližším zkoumání či dokonce ani tehdy. :)

Samozřejmě bych ale také rád věděl, jaká je reálná výdrž tohoto tabletu při surfování na internetu (jas po celou dobu pod 50 %)

Díky,
Dominik

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 20 črc 2015 19:44

Pixely vidět normálně nejsou, pod lupou a mikroskopem ano.

Odesláno z mého Sony Xperia Z3 Tablet Compact
NMT: Nokia MD59 (4,5kg)
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia XZ Premium

Autor tohoto vlákna
DominikHolecek

Příspěvek od DominikHolecek » 20 črc 2015 22:34

Díky za alespoň nějakou odpověď. :)

Badyrain

Příspěvek od Badyrain » 21 črc 2015 09:29

Výdrž baterie je na dobré úrovni, překvapila mě. Měl jsem Nexusy 7, Shield Tablet, Asus Transformer Book a výdrž je dle mě nejlepší.

Když surfuji, tak vydrží něco kolem 9 hodin, možná i více, neměřil jsem to.

Send from Sony Xperia Z2
Odpovědět