E3 - Flashtool

Telefon s příjemným provedením zadního krytu
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
SHARKEZ
Facebook profil: https://www.facebook.com/michael.pajzinka
Typ zařízení: LG V30 / XPERIA X

E3 - Flashtool

Příspěvek od SHARKEZ » 13 pro 2017 10:06

Zdravim,

mam jeden problem. Od kolegu som dostal telefon Sony xperia E3. Telefon mu ukazal z neznamych pricin oznamenie o SIFROVANI. Jedna sa o nadpis oznamenia: SIFROVANIE BOLO NEUSPESNE.

su tam dve moznosti: OBNOVIT TELEFON alebo SIPKA NASPAT v liste s tromi tlacitkami na spodnej liste .... OBE moznosti nereaguju po zakliknuti, stale nezmizne obrazovka SIFROVANIE BOLO NEUSPESNE.

chcel som teda flashnut na novo firmware cez flashtool, kedze xperia companion mu nedovolila preindtalovat software PC companion)

problem je taky, ze ani mne cez flashtool nechce nic urobit, lebo nemam nainstalovane ovladace pre telefon sony xperia E3. Ani mi ich nenainstaluje ,telefon je sice zapnuty s obrazovkou SIFROVANIE BOLO NEUSPESNE, ale nic sa nedeje. Ked otvorim flashtool , tak program vypise, ze niesu drivre cervenym. Stiahol som TFT z prislusneho topicu E3, vygooglil som odvladace pre sony xperia E3 (nejake subory - cez spravcu suborov som sa ich pokusal nainstalovat / pravym tlacitkom klik na tento pocitac/spravovat/spravca zariadeni... po nainstalovani (myslel som si uspesnom) som dal podla navodu flash, ale napisalo "reading device information" a nic sa nedialo dlhu dobu. Nechcelo mi flashnut TFT subor do telefonu. Telefon nadalej ukazuje tu hlasku so SIFROVANIM.

mam flashtool 0.9.23.1 ,windows 10 - 64 bit. home.

vedeli by ste prosim mi poradit co dalej? lebo fakt neviem ako mam postupovat

DAKUJEM VOPRED za pomoc a vas cas
LG V30

SONY XPERIA X white

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: E3 - Flashtool

Příspěvek od verbatim » 13 pro 2017 14:56

U těchto starších kousků se spíš doporučuje Flashtool ve verzi 0.9.18.6 a nebo eventuálně ještě zkusit přepsat
x10flasher.jar, abys měl verzi 0.9.23.2.

Jinak při instalaci ovladačů z Drivers - vypnul jsi v Desítkách kontrolu podpisu ovladačů? Aby se správně nainstalovaly :wink: .

To je zatím vše, co mě k tomu napadá.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
SHARKEZ
Facebook profil: https://www.facebook.com/michael.pajzinka
Typ zařízení: LG V30 / XPERIA X

Re: E3 - Flashtool

Příspěvek od SHARKEZ » 13 pro 2017 19:21

Velmi ti dakujem za odpoved. Zial, nevypol som kontrolu ovladacov. Ale vygooglil som si prikazy:

V případě, že je ovladač korektně nainstalován, ale nemá vhodný digitální podpis, je možné toto podepisování vyřadit z činnosti pomocí příkazu, zadaného do příkazové řádky.

Vhodné je příkazový řádek (cmd) spustit jako administrátor.

Příkaz je následující:

bcdedit /set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

nebo

bcdedit.exe /set NOINTEGRITYCHECKS ON

odinstaloval som Sony so0109 ADB Interface driver a nainstaloval som ho na novo, bohuzial s tym istym vysledkom. Flashtool mi hlasi, ze drivre niesu a mozem ich nainstalovat zo zlozky flashtool (E3 tam ani v zozname nie je)

tak som skusil este pouzit starsiu verziu flashtoolu, ktoru si odporucil... stale sa to zasekne pri hlaseni READING DEVICE INFORMATION
LG V30

SONY XPERIA X white
Odpovědět