Sony XPERIA E3 versus Sony XPERIA E4g - pokrok nezastavíme

Telefon s příjemným provedením zadního krytu
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E3 versus Sony XPERIA E4g - pokrok nezastavíme

Příspěvek od Jozef Cmar » 01 kvě 2015 00:05

Levné telefony s operační systémem Android už dávno nejsou pomalé a málo vybavené. Stačí se podívat do portfolia společnosti Sony Mobile, kde za cenu kolem čtyř tisíc korun najdeme několik velmi dobře vybavených přístrojů. Typickými zástupci jsou třeba modely XPERIA E3 a XPERIA E4g, které nabízí čtyřjádrový procesor, NFC, LTE nebo fotoaparát s automatickým ostřením. Který z nich je ale lepší?

Před časem jste na našem webu mohli najít podobné srovnání, tedy ale soupeřem pro model XPERIA E3 byl model XPERIA E4 a souboj dopadl vyrovnaně. Každý z telefonu měl svoje výhody a svoje nevýhody. Nový model Sony XPERIA E4g ale jasně ukazuje, že pokrok se nedá zastavit a levné telefony v rámci letošního portfolia společnosti Sony Mobile zkrátka budou lepší než ty loňské. Design nechávám záměrně stranou, nicméně užší rámečky kolem displeje jsou u novinky výhodou. Displej je podobný, v případě modelu XPERIA E3 mi přijde o něco jasnější, ale nepovažuji to za výhodu. U modelu XPERIA E4g bývá zmiňován u některých her problém s multitouch, toto ještě ale nemám vyzkoušeno a ověřím to v nejbližší době. Na druhou stranu má XPERIA E4g mnohem vyšší výkon, rozdíl v Antutu je velmi výrazný. Navíc dostane oficiální Android 5.0 Lollipop a už nyní má v menu funkce, které XPERIA E3 nikdy neobdrží. Pokud to dáme dohromady a uvážíme, že funkce jako LTE, NFC, čtyřjádrový procesor nebo fotoaparát s automatickým ostřením mají oba telefony stejné, pak musíme model XPERIA E4g prohlásit za vítěze. Neznamená to, že XPERIA E3 je špatný telefon. Ale těch 6 měsíců na trhu je na něm zkrátka podepsáno... Pokud by výrobce při výrobě modelu XPERIA E3 použil menší rámečky a aktualizoval telefon na novější operační systém, pak mohl být výsledek jiný. Otázkou zůstává, jestli by si jiný výsledek přál sám výrobce. Jak hodnotíte srovnání těchto dvou telefonů?

článek -

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

heker510
Typ zařízení: Xperia™Z5 E6653
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony XPERIA E3 versus Sony XPERIA E4g - pokrok nezastaví

Příspěvek od heker510 » 01 kvě 2015 10:11

E3 mam doma a musim uprimne povedat ze E4g vyzera ako sony Tipo je tlusty ako vana neprakticky no katastrofa,narozdiel od E3 ktory sa podoba ako kopia mojej Z3 len v mensom tvare sice plastovy ale lepsi do ruky,naozaj mohli tu E4g kus vylepsit na inu uroven a nekopirovat Tipo,alebo E1 a urobit z neho E4g len tolko moj nazor :)
Odesláno z mé Xperia™ Z5 pomocí Tapatalk
Obrázek
Xperia™E6653,F̶5̶1̶2̶1̶,̶G̶̶̶3̶̶̶3̶̶̶1̶̶̶1̶̶̶,̶̶̶F̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶D̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶D̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶5̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶C̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶9̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶D̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶D̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶5̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶D̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶C̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶C̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶C̶̶̶̶̶̶̶5̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶C̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶5̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶S̶̶̶̶̶̶̶T̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶6̶̶̶̶̶̶̶i̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶L̶̶̶̶̶̶̶T̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶i̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶S̶̶̶̶̶̶̶T̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶5̶̶̶̶̶̶̶i̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶S̶̶̶̶̶̶̶T̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶3̶̶̶̶̶̶̶i̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶S̶̶̶̶̶̶̶T̶̶̶̶̶̶̶2̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶i̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶S̶̶̶̶̶̶̶K̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶7̶̶̶̶̶̶̶ ̶̶̶̶̶̶̶i̶̶̶̶̶̶̶,̶̶̶̶̶̶̶X̶̶̶̶̶̶̶1̶̶̶̶̶̶̶0̶̶̶̶̶̶̶
Sony™ Bluetooth Headset SBH80,SmartWatch SW3
ObrázekObrázekObrázek

juanex

Příspěvek od juanex » 01 kvě 2015 11:39

Súhlasím s predošlím komentárom. A pri telefónoch ma celkom zaujíma podpora ANT+. Na E3 bezporblémovo funguje. Má ju aj tá novinka?

Drupry

Příspěvek od Drupry » 02 kvě 2015 11:44

Pro mě je Xperia E3 prostě hnusný telefon. 1cm tlusté rámečky, malý displej... ne. E4g přišla asi před 2 týdny pro přítelkyni a moc se mi líbí. Souhlasím, že vypadá jak X Tipo, ale mě se líbí, dobře se drží v ruce a myslím, že výkonu má až kam.
SE U5 Vivaz > SE Xperia PRO > Sony Xperia Z3 Compact > Sony Xperia Z5 Compact

homozan
Typ zařízení: XPERIA X

Příspěvek od homozan » 02 kvě 2015 18:33

no měl jsem E1, ale spadl do žumpy, tak z to ho co měly v obchodě E4g my přišla jako nejlepší volba, tak ho mám a jsem spokojený, hlavní rozdíl proti E1 je rychlost a hlavně rychlost GPS, najede hned tam kde se E1 vúbec nechytala.no při této přiležitosti nadhodím ještě téma "odmítnout hovor SMSkou", nikde jsem nenašel jak to zakázat , přitom kařdej hloupej samsung tohle umí povolit či zakázat, viděl jsem na XDA nějakou apku napsanou pro řadu "Z" ale to mi nefungovalo, tak poradtě borci.
Odpovědět