Seká se video-led dioda svítí slabě

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
BIDOS
Typ zařízení: XZ PREMIUM

Seká se video-led dioda svítí slabě

Příspěvek od BIDOS » 12 zář 2018 10:40

Zakoupil jsem XZ Premium. Při nahrávání videa a to i ve FullHD 30sň/s se video na display hodně zasekává a to i pak při přehrávání (u 4K ještě víc) . Psal jsem na Sony cz kde mě bylo doporučeno provést různé kroky ( informace na dva A4 listy). Což jsem provedl -veškeré aktualizace mám, i aktuální software. Bohužel ale nic nepomohlo. Naštěstí videa na PC a Led Tv jsou až na nějaké to zadrhnutí celkem plynulá.
Dále…při focení v absolutní tmě led blesk osvítí bez problému místnost 2x2 metry, ale při spuštění led svítilny ledka svítí tak mizerně, že není v podstatě nic vidět. U použití samostatné svítilny by mě to až tak nevadilo, ale při nahrávání videa svítí úplně stejně a není prostě nic vidět ani metr od telefonu. Osvítí tak max. půl metru od diody ( - a to blbě). Když to srovnám s mobily co jsem měl před tím, tak je to sakra rozdíl.
Můj dotaz zní.. zasekává se vám při nahrávání a následném přehrátí video na display?
Jak svítí u vaší XZ ledka při nahrávání videa?
Když jsem psal druhý dotaz na sony ( zadrhávání videa a info ohledně diody), bylo mě odpovězeno, že se jedná o vadný kus a že mám telefon poslat na reklamaci. Nejsem si ale jistý jestli se jedná o závadu. Spíš si myslím, že nejspíš u tohoto modelu to tak prostě asi je…Díky za odpověď

Martin2100

Re: Seká se video-led dioda svítí slabě

Příspěvek od Martin2100 » 12 zář 2018 12:49

Napadá mně že nahráváš videa na pomalou SD kartu a telefon na ní nestíhá zapisovat ani číst. Zkoušel jsi nahrávat do interního úložiště? Nahrávání videa v noci s diodou nepoužívám, ani jsem to nezkusil - nevidím k tomu důvod, ale můžu večer vyzkoušet...
NMT: Nokia MD59 (4,5kg)
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia XZ Premium/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia 5

Autor tohoto vlákna
BIDOS

Příspěvek od BIDOS » 12 zář 2018 13:08

Martin2100 píše:
12 zář 2018 12:49
Napadá mně že nahráváš videa na pomalou SD kartu a telefon na ní nestíhá zapisovat ani číst. Zkoušel jsi nahrávat do interního úložiště? Nahrávání videa v noci s diodou nepoužívám, ani jsem to nezkusil - nevidím k tomu důvod, ale můžu večer vyzkoušet...
Nahráváno je na interní úložiště - pokud se ti ten tvůj neseká, tak vážně možná bude vadný kus. Ohledně diody- večer nahrávám jen opravdu málo- u předchozího tel. Microsoft 950 osvítila dioda skvěle celou místnost. U Sony je to fakt hodně slabé-jde mi i o to, jestli se nejedná o závadu, dík

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 12 zář 2018 13:23

Jj, "blesk" u Xperií je bludička obecně. Pokud se videa sekají i po Opravě software, zkusil bych vyndat kartu SD (třebaže nahráváš do vnitřního úložiště) a když i tak to bude zlobit, tak by to na tu reklamaci nejspíš bylo.

Hlavně co nejlépe popsat daný problém, aby to neodbyli tím, že se závada neprojevila.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 12 zář 2018 15:57

Videa se mi nesekají, ani ve 4K rozlišení. Nemůže to dělat nějaká aplikace zatěžující telefon na pozadí (třeba přihlouplý Facebook messenger který spotřebuje strašně velkou kapacitu jak procesoru, tak RAM?)? Jak píše Verbatim, udělal bych Opravu software přes Xperia Companion a bez instalace jakýchkoliv dalších aplikací a bez SD karty vyzkoušel nahrávání a přehrávání videa. Pokud se chyba projeví i tak, dalo by se říct, že je telefon opravdu vadný.
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia XZ Premium/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia 5

Autor tohoto vlákna
BIDOS

Příspěvek od BIDOS » 13 zář 2018 11:11

díky...vyjmul jsem SD kartu, dal tovární nastavení a provedl v Sony compaction opravu softwaru. Videa se stejně trhají jak při nahrávání tak pak i při přehrávání ( i FullHd 30sň/s ). Ale jen na mobilu ! Při přehrávání v PC je video o.k.- (teda až na nějaké to malé občasné zadrhnutí)

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 13 zář 2018 11:36

Tak to je na reklamaci. Tipoval bych že se špatně chladí procesor nebo chipset...

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ Premium“