Asus Zenfone 5 versus Sony XPERIA XA2

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Asus Zenfone 5 versus Sony XPERIA XA2

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 čer 2018 23:28

Sony XPERIA XA2 patří z mého pohledu k těm nejpovedenějším telefonům v portfoliu společnosti Sony Mobile. Nabízí velmi kvalitní kovovou konstrukci, výdrž na jedno nabití je fantastická. Navíc se bavíme o velmi atraktivním telefonu, který je k dispozici hned v několika lákavých barvách. Stačí to ale v roce 2018? Odpověď možná nabídne srovnání s modelem Asus Zenfone 5, které si někteří z vás vyžádali.

Hned srovnání obou telefonů v oblasti designu a konstrukce ukazuje, že zatímco společnost Sony Mobile jde nadále svou cestou, Asus se rozhodl respektovat současné módní trendy. Velmi tenké rámečky kolem displeje, výřez v jeho horní části. Pokud se vám nelíbí, můžete jej vypnout. Z pohledu konstrukce u mě vede XPERIA XA2, design je záležitost subjektivní, oba telefony jsou krásné. Ale displej u Asusu je mnohem větší, přitom rozdíl v rozměrech obou telefonů není velký. Moje srdce v tomto směru volí telefon od Sony Mobile, pravděpodobně bych ale koupil spíše Asus. Toto rozhodnutí výrazně umocní fotoaparát, Asus Zenfone 5 totiž fotí fantasticky. Musím říci, že kvalita fotografií je pro mě skutečně velikým překvapením a fotografování s tímto telefonem si užívám. Duální fotoaparát zkrátka funguje a podává skvělé výsledky. XPERIA XA2 nefotí špatně, ale na Asus v tomto nemá (ostatně jako většina telefonů v této cenové hladině). Co je ale nejzajímavější je skutečnost, že Asus spoléhá u fotoaparátu na čipy od Sony (a nebojí se tím pochlubit na svém webu), dokáže z nich ale získat mnohem lepší snímky. A to není (pro společnost Sony Mobile) moc dobrá zpráva. Oba telefony spoléhají na Android 8.0.0 Oreo, společnost Sony Mobile je ale pověstná pravidelným uvolňováním bezpečnostních aktualizací. Asus je v tomto směru neznámou, během tří týdnů testování jsem ale už obdržel několik aktualizací. Žádná paradoxně neposunula kupředu bezpečnostní záplaty (aktuálně dubnové), na stranu druhou ale výrobce vylepšuje telefon pravidelně. A to není marné... Z dlouhodobého pohledu se ale dá předpokládat, že podpora pro model XPERIA XA2 by mohla být delší, oba přístroje ale fungují výborně. Prostředí v modelu Sony XPERIA XA2 je velmi blízké čistému Androidu, Asus v tomto směru nabízí více funkcí a také možností přizpůsobení. Pro někoho to bude výhoda, pro jiné naopak nevýhoda. Asus ale za prakticky stejnou cenu nabízí dvojnásobnou kapacitu interního úložiště a také celé 4 GB operační paměti, XPERIA XA2 tady ztrácí a tato ztráta se ještě prohloubí u procesoru. Qualcomm Snapdragon 630 není špatný, ale Snapdragon 636 v Asusu je prostě výrazně výkonnější. Doménou telefonu od společnosti Sony Mobile je alespoň výdrž, rozdíl je ale minimální (a půjde na vrub právě výkonnějšímu procesoru a také většímu displeji). Ve většině dalších funkcí jsou oba telefony rovnocenné a rozdíly budete nacházet jen těžko, vše důležité zde najdete.

Sony XPERIA XA2 je velmi pěkný mobilní telefon. Pro kovovou konstrukci mám slabost a stejně tak mám rád telefony od společnosti Sony Mobile. Navíc skvělá výdrž na jedno nabití je fajn... Přesto bych si ale z těchto dvou srovnávaných telefonů vybral pravděpodobně Asus Zenfone 5. Jeho fotoaparát pořizuje skvělé snímky, výkon procesoru Qualcomm Snapdragon 636 je famózní. Také malé rámečky kolem displeje mají své kouzlo a zdá se, že výrobce bude telefon pravidelně aktualizovat. Toto se společnosti Asus prostě povedlo, pro úspěch svého telefonu udělal výrobce maximum. A vůbec se nebojí následovat současné trendy - malé rámečky, výřez v displeji, špičkový fotoaparát. Moje sympatie tedy patří modelu Sony XPERIA XA2, Asus má ale v mnoha směrech slušný náskok. A ten fotoaparát zamrzí tím spíše, že Asus spoléhá na čipy od společnosti Sony. Dokáže z nich ale získat skutečně maximum...

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Re: Asus Zenfone 5 versus Sony XPERIA XA2

Příspěvek od Mirda86 » 29 čer 2018 07:30

Ano ano. Vzhled nebudu soudit pac na to ma kazdy jiny nazor.
Ale v ostatnich vecech je Asus jinde. Na obranu Sony... on na neho nema prakticky nikdy v teto cenove kategorii.
Nema prakticky zadna chybu a paradoxne se za jedinou mensi da povazovat ten Snapdragon 636.Protoze konkurence nabizi i 660 nebo Kirin 970. Nokia 7 Plus a Honor 10. Ale ti zase maji jina minus.

Ja ho mel nejakou chvilku a pak sem presel na Honora. Taky super telefon a vyrazne rychlejsi. Ale fotak si opravdu nevrznul ani tady. Zenfone fakt foti paradne.
Ted jedu treti den na Zenfone 5z 6/64GB se Snapdragonem 845 a je to neskutecna raketa. Jeste sem ani nemohl otestovat vykon poradne protoze vetsina aplikaci co pouzivam drzi v pameti a rovnou naskoci bez nacitani. Z5 i Z5z maji vyborny multitasking.
Za 13k hodne muziky...

Mimochodem ten cip od Sony pouziva i Mi Mix 2s a Mi 8 od Xiaomi.Ktere sou tez vyborne hodnoceny.

Co se tyce podpory tak i tady mam dubnove zaplaty.
Jinak napr. Zenfone 3 ktery se pred 2 lety nachazel ve stejne cenove kategorii (10k) zacal na 6.0 a nakonec dostal jak Nougat tak i Oreo (uz celkem davno). Takze i v tomto by to nemuselo byt marne pokud se nic nezmenilo. Navic Asus zvanil neco ve stylu ze podporu chce mnohem vic zlepsit.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 čer 2018 15:42

OT: na 5Z jsem také zvědav, jen je jich zatim malo
Obrázek

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 29 čer 2018 18:22

Jj. Jen u Huramobil a Alzy. A behem par minut bylo vsechno fuc. Jeden sem nastesti chytnul.

iLibor

Příspěvek od iLibor » 29 čer 2018 21:02

Design XA2 je v pohodě. Módní trendy se většinou rychle okoukají a XA2 bude mít svůj styl nadále. Mě i vyhovuje, že má plastové záda a Gorilla Glass 4, protože nerad nosím mobil v obalu. Moje stará Xperia M mi spadla na beton nebo kachličky několikrát a všechno v pohodě.
Nad XA2 pořád uvažuji, ale ten foťák mě fakt štve. Fotky z dvojitých foťáku vidím stále častěji a myslím, že u fotek bude trend rozmazané pozadí. Viděl jsem to třeba u levnějšího Xiaomi Note 5 a hned z první fotky jsem byl nadšený.
U Asusu mi vadí skleněné záda, výřez v displeji a slabší baterie.
Mám informace od prodejce T-mobile, že od července budou XA2 prodávat za 8049, ale pořád to není cena, která by mě přesvědčila. Tak počkám co bude po prázdninách a nebo možná i déle a uvidím jak Sony zareaguje na nynější trendy..

Pepousek

Příspěvek od Pepousek » 30 čer 2018 10:39

Asus 5 je fakt povedený mobil a 5z je cenově asi nejlepší poměr cena/výkon.
Asi bych se bál o pravidelné aktualizace - měsíční aktualizace jsou prostě u Sony X
hodně návykové...
I když asi brzy skončí aktualizace pro SONY X :( :(
Tak taky pomalu řeším jaký jiný mobil??
Jestli Sony tak asi SONY XZ1 nebo XA2
PS: počkám určitě na IFA Berlín 2018
Nebo NOKIA 7+ čistý android a pravidelné aktualizace jsem vždy fandil :good:
NOKIA 7 plus 9.0 :good:
SONY XPERIA X 8.0.0 FW34.4.A.2.50 /DE - Záložní mobil
(Dříve - Sony Xperia Z, Z2, Z3)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (GT P3110) RESURRECTION REMIX-5.0.2
LG G Pad 8.3 Android 5.0.2
Hodinky Huawei Watch Wear 2.0
ASUS ZenFone 2 Laser 32GB 6.0.1

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 čer 2018 11:20

Jako bezpečnost je fajn, ne že ne, ale zase se mi líbí Asus v tom, že prostě ten telefon vylepšuje, nejenom záplatuje díry v zabezpečení
Obrázek

Tomason

Příspěvek od Tomason » 30 čer 2018 12:55

Moment, to když skončí výrobce s aktualizacema, tak vás to donutí koupit nový mobil?
Takže to vlastně výrobci dělají dobře 🙂
No ale k věci. Nedávno jsem psal ale v jiném tématu, že kamarád má Samsung A8, ale že je dost nespokojen.
Koupil Zenfone 5 a je poměrně nadsenej až teda na to že ho musel reklamovat, nefunguje mu sluchátkový vstup.

Pepousek

Příspěvek od Pepousek » 30 čer 2018 14:18

@Tomason
Ano, může to být jeden důvodů proč vyměnit mobil :D :lol:
Moje Sony X určitě už nedostane oficiálně nový android 9.
Jinak celou dobu co ho mám tak velká spokojenost.....

Tomason

Příspěvek od Tomason » 30 čer 2018 19:14

Tak to pak vypadá, jak když ten telefon pomalu vypnou a nejde používat 🙂
Každopádně jestli to má víc takhle lidí, tak by měli výrobci dávat aktualizace tak na max půl roku.

Pepousek

Příspěvek od Pepousek » 30 čer 2018 19:20

@Tomason
Ja jsem psal názor za sebe,
taky bych nechtěl a neměním mobili jako ponožky!
Dříve jsem byl více na alternativní ROM, ale jsem rád že Sony má takovou podporu!

Ekky

Příspěvek od Ekky » 30 čer 2018 21:14

No já mám jasno.. Až umře Z5c tak jasná volba je Zenfone 5.
Sony jde do kopru a docela dobře se zakopava tím co vytváří. Jejich design byl super teď co dělají je tragédie.
A odvážil bych se říct že to možná bude už dřív než umře.

Daff.cz

Příspěvek od Daff.cz » 09 črc 2018 21:36

Sony je jeden z mála z výrobců co si jde svou vlastní cestou a nevypadá jak iPhone X, takže za mě dizajn na jedničku. Sony je stále originální.
Sony Xperia XZ2, Deep Green

slanour

Příspěvek od slanour » 14 črc 2018 11:28

Souhlas :) taky se mi ty hranaté tvary moc neokoukají narozdíl od kulatých "všech"
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2“