Přenos souborů do PC

Autor tohoto vlákna
Thymallus
Typ zařízení: XA2/XZR

Re: Přenos souborů do PC

Příspěvek od Thymallus » 05 srp 2018 11:06

largo2: a cos měl předtím za aplikace? něco z mýho seznamu?

edit.:
ještě mne napadlo - aplikace se může chovat normálně, třeba prohlížeč opera. pak si zajdu do nastavení a chci zvolit adresář, kde se mají ukládat stažené soubory a bum, je to tam...
Totiž po vymazání výše zmíněných dvou aplikací se vše dva dny chovalo korektně. Jen si už nepamatuji, co jsem použil, že se to pokazilo...
Třeba bude chyba ve mě, že udělám nějakou operaci v nastavení, kterou jiný člověk neudělá...

A jedno zamyšlení - když pomohlo vymazání dat externího úložiště a úložiště médií - kdybych šel po daných aplikacích, které by to mohly dělat a vymazal jejich data - spravilo by se to? Jakože data dané aplikace smažou i tu "špatnou část" svých dat v externím úložišti a úložiští médií... tak by se na to přišlo celkem rychleji... (pokud to není androidem, nebo nějakou deaktivovanou aplikací, která by neměla být deaktivována)...
Když je vůle, cesta se najde ;)
Obrázek

largo2

Příspěvek od largo2 » 05 srp 2018 11:55

Mám Filecommander, ale nikdy som ho nepoužil na prenos súborov cez WiFi, iba na prenos zložiek v mobile. Mám a používam tieto aplikácie z tvojho zoznamu: Opera, Quickpick, MX player, My Xperia a Myphoneexplorer.
Ale keďže po presunutí zle zobrazovaních súborov do interného úložiska a späť sa pár dní zobrazovali správne, bude to tak ako písal vitvalecka. Lebo som aj naďalej používal tieto aplikácie a po pripojení k PC sa všetky apk a iné dokumenty zobrazovali správne, tak ťažko zistíš ktorá konkrétna aplikácia to spôsobuje.
H9436_Customized CE1_52.0.A.3.84_1316-3759_R9B
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 05 srp 2018 12:38

K zamyšlení, které psal Thymallus:

Abych to dovysvětlil, ten problém (za předpokladu, že je má teorie pravdivá) nebudou způsobovat data aplikace, ta by to právě musela způsobovat "v reálném čase". Problém je podle mě v tom, že aplikace samotná pošle na systém nějaký nestandardní požadavek, který při novém generování (svých vlastních systémových souborů) udělá nějakou krpu a výsledek je to, co vidíme.

Teoreticky teda, pokud bys deaktivoval/odinstalovával jednotlivé aplikace postupně a po každé odinstalaci/deaktivaci počkal pár hodin až dní, než telefon přegeneruje příslušné soubory, dala by se možná odhalit aplikace, která to způsobuje.

Pak je ale otázka, jak funguje Android. Jestli přegeneruje vždy vše, nebo jen to, kde vidí změnu. Bohužel, protože se bavíme o mobilním OS (a protože optimalizace), bude podle mě Android fungovat druhým způsobem - osobně, kdybych to měl programovat, tak to tak udělám, protože je zbytečné generovat znovu něco, kde nedošlo k žádné změně.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 05 srp 2018 15:06

Mno... jak jsem instaloval mobil manže, tak jsem použil čistou instalaci. Postupně jsem vše nastavoval k obrazu svému a doinstalovával aplikace, které jsou potřeba (moc nových jich tam nemá). Mno a za pár hodin to už měla špatný... jen jsem nečekal, že se to stane, navíc tak brzy, takže netuším, na co jsem šáhl, nebo jakou aplikaci spustil/nastavil.

Za mne - buď to ta aplikace udělá tak jako tak (za nějaký čas si ty soubory ošahá a přegeneruje) anebo spuštěním aplikace a vyvoláním nějaké funkce aplikace se toto stane...
Je fakt, že toto provede aplikace jen jednou, a pokud nedojde ke změně souboru, tak není důvod ji přegenerovávat. Čili proto dočasně funguje přesunutí souboru do paměti mobilu a vrácení zpátky - než to ta dotyčná aplikace zjistí, že došlo ke změně souboru, je soubor "normální".

Co mi ze seznamu aplikací vyplývá že nejpravděpodobněji to bude filecommander...
z podstaty věci tato aplikace má přístup k souborům pracuje s nimi.
chtělo by to více lidí, třeba si to může někdo nainstalovat a za týden se zjistí, která apka to dělá :-)

čekám na reakci uživatele viliba, jestli zpozoruje změny...
Obrázek

largo2

Příspěvek od largo2 » 05 srp 2018 20:32

Zakázal som FileCommander a skontroloval som zobrazenie súborov po pripojení k PC. Žiadne zmena, stále sa zle zobrazujú. To som len vyskúšal, či nebude náhodou nejaká zmena.
Nainštaloval som Total Comander a presunul som všetky .apk na internú kartu a naspäť na ext. sdkartu. Teraz sa teda po pripojení K PC zobrazujú správne a nie ako prázdne adresáre. Budem sledovať, že či a kedy sa zase zobrazenie súborov zmení po pripojení k PC na prázdne adresáre.
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green

viliba
Typ zařízení: Z1compact,XA2

Příspěvek od viliba » 08 srp 2018 08:20

File Commander jsem odinstaloval a dál nezkoušel používám Es File Explorer

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 08 srp 2018 10:41

škoda, za vyzkoušení to stálo...
já včera vymazal data file commanderu (7,45GB)! a dnes odinstaloval. Až bude čas, vymažu data úložiště médií a externí karty a zkusím fungovat bez file commanderu. Mám tucha, že vše bude ok :-)
Obrázek

largo2

Příspěvek od largo2 » 10 srp 2018 14:36

Tak už je 5 dní ako som vymazal data File Commanderu a zakázal som ho. Zatiaľ sa po pripojení mobilu k PC zobrazujú súbory správne. Miesto FileComannderu som si nainštaloval a požívam Total Commander.

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 12 srp 2018 19:38

Taky jsem čtvrtý den bez filecommanderu a vše je ok...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 24 srp 2018 17:39

tak po týdenní dovči mobil opět zapojen do noťasu a vše je OK.
Takže verdikt = filecommander
škoda, že jsem utratil tolik peněz za full verzi bez reklam :-/
Obrázek

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 24 srp 2018 18:13

Díky za potvrzení. Dokonce jsem jednou též uvažoval o koupi plné verze - zrovna na to byla 50% sleva - jsem rád, že jsem do toho ani tak nešel...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 24 srp 2018 20:41

Na androidu 5.1.1 bylo vše OK. Třeba je to špatná kompatibilita s androidem 8.0.0...
těžko říct.
Teď mám total commander a zvykám si :-)
Obrázek

largo2

Příspěvek od largo2 » 24 srp 2018 21:07

Mám Z5 Premium 7.1.1 a tiež som mal tento problém, tak oreom to nebude.
Ale už to bude tri týždne ako som zakázal File Commander a všetko je v poriadku.
Tak môžem potvrdiť že to bolo File Commanderom. Už používam tie tri týždne Total Commander.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2“