Postrádáte probuzení a uspání poklepáním u telefonů Sony XPERIA?

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Postrádáte probuzení a uspání poklepáním u telefonů Sony XPERIA?

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 lis 2017 23:32

Všichni výrobci představují každý rok spousty nových telefonů a vývoj jde neustále kupředu. Na druhou stranu se ale nedá říct, že by vždy všechny změny byly k lepšímu. Z telefonu tak často mizí FM rádio, stále častěji se pak ztrácí standardní konektor na sluchátka. Osobně mě u nových telefonů Sony XPERIA (a nejenom u nich) mrzí absence možnosti odemknout a zamknout tyto přístroje poklepáním na displej.

V dnešní době má drtivá většina moderních mobilních telefonů čtečku otisků prstů, která zajišťuje bezpečí vašich dat a navíc zajišťuje velmi pohodlné odemykání mobilního telefonu. Čtečka se nejčastěji nachází pod displejem, velmi často ji ale také najdete na zadní straně telefonu u fotoaparátu. Společnost Sony Mobile pak čtečku otisků prstů umisťuje do zapínacího tlačítka na bok telefonu. Osobně preferuji čtečku na zadní straně telefonu pod fotoaparátem, to ale není v tomto směru tak důležité. Důležité totiž je, že ať už máte čtečku kdekoliv, vyskytnou se situace, kdy se vám nemusí ovládat pohodlně. Zkuste třeba mít telefon položený na stole a probudit jej čtečkou, kterou máte na zadní straně... Elegantním řešení těchto problémů je možnost probudit a uspat telefon pomocí jednoduchého poklepání na displej. S příchodem nových telefonů (nejenom) od společnosti Sony Mobile ale tato funkce mizí, případně ji dostávají jen levné telefony bez čtečky otisků prstů. A to je podle mého zkrátka škoda. Doma mám nyní model Sony XPERIA Z5 Compact a možnost probuzení a uspání telefonů je prostě návyková. Ale současný trend jde jiným směrem a bohužel jej nezměníme, v tomto směru totiž moc není na výběr. A mrzí mě, že společnost Sony Mobile nepodle trendu současných telefonů s malými rámečky (tam podlehnout mohla a měla) a naopak v oblasti probuzení a uspání telefonu trendu podlehla. Třeba se ale v roce 2018 stane zázrak a tato skvělá funkce se vrátí. Jak to vidíte vy? Chybí vám probuzení a uspání telefonu poklepáním na displej?

Obrázek

Obrázek
Obrázek

luk6
Typ zařízení: Sony Xperia XZs

Re: Postrádáte probuzení a uspání poklepáním u telefonů Sony XPERIA?

Příspěvek od luk6 » 24 lis 2017 00:28

Souhlasím, že funkce probuzení je návyková (teď jsem si hrál během víkendu s Xperií Z3 Compact), ale sám jsem ji měl u Xperie XZ vypnutou. Důvod byl ten, že u Sony se ke čtečce dostanu vždycky, zbytečně se nerozsvěcí displej při vytahování telefonu (někdy ho rozsvítilo i pouzdro, měl jsem to průhledné dotykové) a i baterku to šetří (blbě se to měří, ale rozdíl tam byl). Takže ten trend chápu, ale mohli nechat možnost ostatním uživatelům (stejně jako měli s klávesnicí a kalendářem).

Funkci uspání jsem snad nikdy nepoužil. Zapnutou jsem ji měl, ale nezvykl jsem si na ní.

qsubt

Příspěvek od qsubt » 24 lis 2017 00:34

jo, chybi me to...., ale da se bez toho zit, vic vyuzivam (nebo se ucim vsimat) notifikacni diody, no.

kdyz jsme u toho, mel jsem ted v ruce nejake Lenovo a nekde tam v nastaveni bylo to, ze notifikacni dioda mezi hodinama X-Y sla vypnout. Skoda ze to Sony nema... v dobe spanku je zbytecne aby to blikalo... zbytecne to "zere" baterku :)

Ekky

Příspěvek od Ekky » 24 lis 2017 06:54

Mám telefon rootnuty. Používám Nová Launcher a Xposed modul Gravitybox. Obě aplikace nabízejí řešení jak zamikani a odemykání poklepem,tak i automatického přepnutí do režimu ložnice kdy se vypne jak veškerý zvuk,vybrace tak i blikání diody. To hlavne umí ten Gravitybox.

JindNovo
Typ zařízení: Xperia T, Xperia XZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JindNovo » 24 lis 2017 07:37

Na XZ jsem zpočátku nepoužíval, ale hodně rychle jsem si zvykl. Často telefon nejen v práci odkládám, ale i rozsvěcím pro kontrolu, kvůli čemu bliká dioda nebo jen pro hodiny. Rozhodně mi to bude chybět, až to zmizí, protože už teď se to občas snažím použít i na staré T :)
Alcatel One Touch DB Club => Nokia 3410 => Motorola SLVR L7 => SE k850i => Nokia C1-01 => Xperia T => Xperia XZ

Aktivní, odstavené, kaput

SHARKEZ
Facebook profil: https://www.facebook.com/michael.pajzinka
Typ zařízení: LG V30 / XPERIA X

Příspěvek od SHARKEZ » 24 lis 2017 08:00

najlepšie riešenie je always on display :) ja len na toto čakám :P
LG V30

SONY XPERIA X white

Cikada

Příspěvek od Cikada » 24 lis 2017 09:08

Always on je nejlepší v kombinaci s OLEDem a odemykáním poklepáním, takže... :D

Ne, něco s 5" OLEDem (ale vzhledem k tomu úchylnému poměru stran, co nastupuje, asi i větší), bezdrátovým nabíjením (a dalšími technologiemi), v designu Téčka bych si od Sony nechal líbit. A ani by to nemuselo mít nejvýkonnější hw.

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

laci_ic
Typ zařízení: SXXZ1C

Příspěvek od laci_ic » 24 lis 2017 16:03

Já to postrádám, byla to skvělá funkce.

GhostCZ

Příspěvek od GhostCZ » 24 lis 2017 16:04

Já tuto funkci vyzkoušel a po dnů používání okamžitě deaktivoval..... Telefon se mi odemykal v kapse, zapínal se mi fotoaparát.. Ne děkuji, zlatá čtečka na boku.

Mustafa

Příspěvek od Mustafa » 24 lis 2017 16:18

Me to chybi moc. A dale mi chybi MHL. Chromecast je pro onlina tv jen strasna komplikace a navic se prerusuje. Zlaty kabel.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 24 lis 2017 19:05

Neschází mi - používám originální pouzdro, které při otevření telefon probudí a při zavření ho zase uspí. Připadá mi to jako optimální varianta, alespoň pro mne.

Odesláno z mého SGP611 pomocí Tapatalk

NMT: Nokia MD59 (4,5kg)
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia XZ Premium

Geextah502

Příspěvek od Geextah502 » 24 lis 2017 19:17

Keď som sedaval v kancelárii tak som si mobil dával do vrecka nohavic displejom do von keďže zo zapnutým poklepanim sa mobil prebúdzal vždy som našiel displej rozsvieteny s ICE kontaktmi, keď som pracoval v dlhodobejšie v teréne a bal sa aby som niekde o niečo nerozbil displej, dával som si mobil displejom k telu a musel si prebudenie poklepanim vypínať inak by sa stále rozsvietil. Momentálne mi odomykanie odtlačkom veľmi vyhovuje aj tak vždy telefón chytím do ruky a poklepanim by som asi nevyužil.
Ale príde mi to škoda ze takétu možnosť odstránili.
Ericsson T10 --> Sony Ericsson K320i --> Sony Ericsson G502 + Motorola SLVR L7 --> Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro --> Sony XPERIA Z3 Compact --> Sony XPERIA XZ1 Compact "Horizon Blue"

Miktt

Příspěvek od Miktt » 24 lis 2017 20:28

Zdravím, měl jsem, ale Z3C se mi odemykal sám, a je opravdu lepší jenom čtečka otisků prstů na boku. Na současné XZ1C mi spíš chybí MHL připojení kabelem pro zrcadlení na monitoru

Cikada

Příspěvek od Cikada » 24 lis 2017 22:46

Jo, to MHL je problém, taky jsem to řešil.

Používá někdo nějaký HDMI dongle á la Chromecast, ale s úplným zrcadlením? Respektive máte někdo nějaký ověřený?

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

syky007
Typ zařízení: Sony XZ1 Compact

Příspěvek od syky007 » 24 lis 2017 23:32

Také tuto funkci postrádám,kdyby ji Sony vrátilo na letošní modely byl bych velice štastný. :oops:

Ekky

Příspěvek od Ekky » 25 lis 2017 06:35

Jak tu zmimujete to samovolně odemykání, tak také se mi to občas stalo ale zase zmíním Gravitybox který dokáže nastavit nechtěně odemknuti pomocí svetelmeho senzoru a od té doby se mi to nestalo.

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 25 lis 2017 08:13

Zatím nepostrádám, obojí na své XZ mám. Jak to bude v Android Oreo netuším, ale doufám, že to zůstane. Kdyby ne, postrádal bych to. Využívám hlavně uspání.
SONY Xperia XZ black
Odpovědět