Nebude Android N

Střední třída pro rok 2015 nabízí 2 GB RAM
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
NettysFall
Facebook profil: http://www.facebook.com/NettysFall
Typ zařízení: Sony Xperia M4 Aqua

Nebude Android N

Příspěvek od NettysFall » 29 led 2017 20:53

Nevíte, proč nebude Andorid Nougat pro tento telefon, když nemá ani 2 roky? Nějak mi to nejde do hlavy. :(
Na českém trhu byl uveden někdy v květnu 2015. Vlastním ho od začátku června a pamatuji si jen 1 aktualizaci a to na na 6.0.1 a taky jim to dost trvalo. :%)
Tím mě Sony dost zklamalo po té malé paměti, čím mě naštvali dost.

TomasARN

Re: Nebude Android N

Příspěvek od TomasARN » 29 led 2017 21:51

Asi ten isty dovod ako ten, ze nebude na z3 alebo z2. Nie je to vymysel Sony, su v tom nevinne, moze za to google
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

Tronn

Příspěvek od Tronn » 29 led 2017 23:06

Co sem cetl tak v sedmicce je potreba nejakej novej druh sifrovani ktere hardwarove tyhle cipsety nepodpruji.Jestli je toho vic nevim.
Jinak v teto kategorii (v ktere je M4) je jeden prechod na vyssi verzi androidu normalni. Nemuzes ocekavat vic.
U konkurence je to stejne nebo i horsi.

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 29 led 2017 23:12

Nechce sa mi tu prezrat teraz cele forum, ale bolo to tu podrobne vysvetlene, proste google dal nejaku podmienku co ma obsahovat procesor, aby bolo mozne uvolnit na ten telefon nougat, a ked to nie je, nebude nougat, fakt nechcem trestnut blbost, co to bolo, ale je to na fore. Ale tiez pripada moznost, ze pre vyrobcu, sony, nie je zaujimave dalej podporovat M4, kedze sa nejedna o zrovna vydareny telefon
http://androidportal.zoznam.sk/2016/08/ ... -qualcomm/
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 29 led 2017 23:25

viewtopic.php?f=41&t=17730&start=20
Toto je k z3, ci M4 ma podobny problem neviem druha vec je, ci ho cce vyrobca podporovat, ked islo a zly model

Autor tohoto vlákna
NettysFall
Facebook profil: http://www.facebook.com/NettysFall
Typ zařízení: Sony Xperia M4 Aqua

Příspěvek od NettysFall » 29 led 2017 23:34

No nevadí, podívám se v případě potřeby po jiné značce. Už kdysi mě zklamali u SE Xperie Mini neskutečným sekáním a přehříváním a myslel jsem, že se za tu dobu to změnilo. Přehřívání a jedna aktualizace Androidu za celou dobu existence je asi standard, akorát se neseká. Osobně očekávám u telefonu za 8k trochu jiný přístup.
I ten blbej Samsung měl u S Advance lepší podporu a to je zrovna co říct, ale také mě přesvědčil, že tu značku už nikdy. :no:

Přeji všem hezký den. :good:

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Sony Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 30 led 2017 02:10

Cikáda: S odvoláním na odkazy, co dával TomasARN - problém není ani tak v šifrování (ROM by certifikací prošla a běhala v pohodě), ale v ovladačích OpenGL pro SD 800/801. Google si totiž vycucal z prstu (bez zřejmého důvodu), že aby ROM na bázi Androidu 7 mohla obsahovat GApps (prošla certifikací), musí GPU podporovat OpenGL ES 3.1. A Qualcomm zase oznámil, že aktualizované ovladače pro SD 800/801 s podporou příslušné verze nevydá (ty byly navrženy pro OpenGL ES 3.0).

Na Z3 ostatně běžela oficiální beta Androidu 7 přímo od Sony (a ten systém byl hezky funkční - Jozef o tom určitě natočil spoustu videí). Jakmile ale Google oznámil podmínky na certifikaci ROM na bázi Androidu 7, Sony betu ukončilo, protože by nemohlo vydat systém s GApps...
Svůj díl viny na tom teda podle mě má jak Google (nesmyslné požadavky), tak Qualcomm (neochota poskytnout podporu pro HW).

Jinak OT:
Ono těch telefonů, kterým byla ukončena podpora protože si např. výrobce HW postavil hlavu bylo víc. Namátkou třeba Xperie S, Acro S a Ion pro ukončení podpory pro Snapdragon S3 ze strany Qualcommu (konec podpory např. i pro HTC Desire X nebo HTC One S).
Xperie U, P a Sola pro krach společnosti ST-Ericsson (výrobce CPU).
Xperia SP pro atypickou kombinaci CPU a GPU (Qualcomm).
No a z poslední doby jsou to pak zmiňované Xperie M4 Aqua a Z3 (C/Dual) a s nimi pak například HTC One M8 nebo Nexus 5 pro nevydání ovladačů pro OpenGL ES 3.1.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 30 led 2017 15:58

Je to nesmysl. Je to jak kdyby Microsoft řekl, že pro fungování Windows 10 je potřeba, aby GPU podporovalo DirectX 11.2 (pro zajímavost, reálné minimální požadavky uvádí podporu DirectX 9).
Ano, je to rozumná technologie a je super, když je podporován na HW úrovni. To nikomu neberu a jsem pro všemi desíti.
Jde ale o to, že "obyčejný uživatel při běžné práci" nepozná rozdíl, jestli má DirectX 9 nebo 12 a analogicky u Androidu, jestli má OpenGL ES 3.0 nebo 3.1. Na práci s OS to nepozná a na naprosté většině dalších věcí taky ne (hraní na PC do toho netahejme, to je zase něco jiného).

Zkrátka je u Androidu třeba řešit spoustu jiných věcí, které jsou výrazně důležitější (např. právě včasná distribuce aktualizací) a ne tady dělat binec v aktualizacích tím, že se kladou nesmyslné požadavky na GPU, které řadového uživatele vůbec nezajímají a jsou mu "k ničemu". Proto si myslím, že svůj podíl viny má i Google.

Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 led 2017 16:07

Proč by Qualcomm měl zpětně přidávat do svých procesorů nějakou technologii? Pokud vím, tak firma chce vydělávat (stejně jako každá jiná) a ačkoliv se nakonec kritika sveze spíše na výrobce, tak postoj Qualcommu chápu. A postoj Google je taky logický (ač se nám nehodí, v Huawei o tom víme své), prostě tlačí co nejmodernější technologie. Takže ano, Google má největší podíl viny, zároveň se ale rozhoduje logicky a pragmaticky. Zrychlí uvedení nové technologie a negativní dopady pro něj jsou minimální...
Obrázek

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 30 led 2017 18:47

Jozef Cmar: Asi jsem už moc zkažený z PC. :wink: Jinak tohle se běžně dělá, viz například zpětné přidání kompatibility pro DirectX 12 (v různém rozsahu) pro GPU od AMD, NVidie a Intelu po vydání Windows 10.
Uznávám ale, že PC trh se asi netočí tak rychle, jako mobilní a proto ten rozdíl, že výše zmiňovaní ano, ale Qualcomm ne. :)

Cikáda:
Až bude jiná firma kromě Applu (ten má ale úplně jiný prodejní model), Microsoftu a Googlu, která vyvíjí mainstreamový OS, tak budu klidně brát jako příklad ji. Do té doby je mi líto, ale zkrátka beru Microsoft. :)
Ad DirectX - jak jsem psal, hraní na PC je něco trochu jiného a tam samozřejmě rozdíl poznat půjde, to nepopírám. Jaké ale procento uživatelů PC jsou hráči? "Obyčejný člověk" má počítač na práci, email, internet atd. a tam to prostě nepozná - tak jsem to myslel. :wink:
No a pokud jde o ten Google - a kdo je zodpovědný za to, jaké si nastaví minimální požadavky? Jenom Google sám. Já neříkám, že to nemůže udělat. Má na to ostatně plné právo a to respektuji. Pouze poukazuji na to, že je zvolil ne zcela prozřetelně a odepsal tak výkonný HW (dokonce i ve vlastním telefonu), který mnozí výrobci stále chtěli aktualizovat. :wink:

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 led 2017 19:40

Ještě jedna poznámka - běžný uživatel ten rozdíl nepozná - s tím souhlasím, ale garantuji vám, že v telefonu bude z podstaty věci chtít mít právě ten nejnovější systém a počet těchto lidí hodně roste.
Obrázek

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 30 led 2017 20:06

On Microsoft je kapitola sama pro sebe - není to tak dávno, co o sobě tvrdili, že jsou "standard defining company" (nevyhovuje nám standard, tak si vytvoříme vlastní). Do správného přístupu mají daleko. :wink:

Jinak naprosto souhlasím s poznámkou, co napsal Jozef. A dodal bych, že (alespoň v mém okolí) hodně roste i počet lidí, kteří považují aktualizace za "službu" kterou si koupili s telefonem a očekávají, že minimálně do konce záruky tu podporu/aktualizace mít budou...

SonyMan

Re: RE: Re: Nebude Android N

Příspěvek od SonyMan » 31 led 2017 01:11

vitvalecka píše:On Microsoft je kapitola sama pro sebe - není to tak dávno, co o sobě tvrdili, že jsou "standard defining company" (nevyhovuje nám standard, tak si vytvoříme vlastní). Do správného přístupu mají daleko. :wink:

Jinak naprosto souhlasím s poznámkou, co napsal Jozef. A dodal bych, že (alespoň v mém okolí) hodně roste i počet lidí, kteří považují aktualizace za "službu" kterou si koupili s telefonem a očekávají, že minimálně do konce záruky tu podporu/aktualizace mít budou...

Ja mám vo svojom okolí skôr opačnú skúsenosť. Na verziu Androidu prihladajú ľudia maximálne pri kúpe telefónu, aj to skôr v zmysle, že pri rozhodovaní medzi dvomi modelmi sledujú ako jeden z parametrov aj verziu Androidu. Samozrejme väčšina netuší rozdiely medzi verziami, možnosť budúcich aktualizácii... Len sa riadia heslom, čo je novšie, to je lepšie, resp. kde je väčšie číslo to musí byť lepšie. A po samotnej kúpe už neriešia nejakú verziu Androidu vôbec. Niektorých dokonca obťažuje, že im "vyskakuje nejaké okienko, s nejakou aktualizáciou".

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 led 2017 18:00

Jelikož mimo jiné občas pomáhám na podpoře Huawei, tak mám zkušenost kapku jinou a u jiných výrobců to nepochybně bude stejné...
Obrázek

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 led 2017 19:16

No spíše za ten rok a půl vidím ten posun... Dříve to řešilo podstatně méně lidí a ano, tehdy byly taky prodeje menší, ale teď už to přece jenom skutečně lidé řeší více. Mlčící většina bude dominovat všude, část lidí si ale informace najde sama a jen se zkrátka nikde nezeptá, taky těch bude více a více, vždyť informace jsou snadno dostupné.
Obrázek
Odpovědět