Firmware 59.0.A.8.21(.33) dostupný pro Sony XPERIA 10 II [ANDROID 10]

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Firmware 59.0.A.8.21(.33) dostupný pro Sony XPERIA 10 II [ANDROID 10]

Příspěvek od verbatim » 12 zář 2020 00:08

FW 59.0.A.8.21 je od včerejšího dne postupně uvolňován pro několik verzí modelu 10 II/10 II DUAL. U nás je dostupná pouze DUAL verze XQ-AU52, proto se budu zaměřovat je na ni.

Vzhledem k výraznější změně čísla sestavení na posledních dvou pozicích z 59.0.A.6.24 na 59.0.A.8.21 toho bude jistě více než jen změna úrovně zabezpečení z 1. Července 2020 asi k určitému Srpnovému datu 2020 - Září 2020 by bylo ještě lepší - budu rád za upřesnění od majitelů tohoto kousku až k nim aktualizace dorazí.

Pokud pociťujete i nějaká další vylepšení, sem s nimi.

Novinka samozřejmě spoléhá na Android 10.0 již od uvedení na trh - tedy nelze očekávat příliš veliké změny v UI. Spíše se budou tu a tam poopravovat určité větší či menší chybky, které se možná vyskytnou.

Máme zde 3. aktualizaci Android 10.0 od uvedení do prodeje. Snad bude přinášet i nejnovější možné zabezpečení.

EDIT:

Zabezpečení k 1. Září 2020

Obrázek

Za zmínku jistě stojí plná podpora ovládání pomocí GEST, či tmavý režim - tak jak velí Android ve verzi 10.0.

Každopádně díky za vaše dojmy.

Uvidíme, kdy bude aktualizace dostupná i v našem regionu Customized EU.

Zdroj:

Xperia™ 10 II (XQ-AU52)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

JindNovo
Typ zařízení: Xperia 10 II, XZ, T
Kontaktovat uživatele:

Re: Firmware 59.0.A.8.21 dostupný pro Sony XPERIA 10 II [ANDROID 10]

Příspěvek od JindNovo » 24 zář 2020 13:59

Včera mi přišla aktualizace na EU distribuci a potvrzuji zabezpečení k 1.9.2020
Alcatel One Touch DB Club => Nokia 3410 => Motorola SLVR L7 => SE k850i => Nokia C1-01 => Xperia T => Xperia XZ => Xperia 10 II

Aktivní, odstavené, kaput

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 24 zář 2020 14:29

SUPER, díky za upřesnění.

Nějaké další změny či vylepšení?

Rychlost čtečky otisků prstů?

Rychlost ostření fotoaparátu - zejména ve zhoršených světelných podmínkách? Pořád tak pomalé? Či naopak zlepšení?

Co kvalita foto? Zlepšovalo se? jak si poradí s protisvětlem? Pořád dost přepaly?

Díky za další info :).

JindNovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JindNovo » 24 zář 2020 23:28

Nejsem žádný velký šťoural ve funkcích ani náročný uživatel telefonu, takže jsem novinky nezpozoroval.

S rychlostí čtečky problém nemám. Jen nechápu, kde občas bere moc špatných pokusů, když telefon leží na stole a musím tedy odemknout gestem.

Zmíněný neduhy ohledně ostření se mi zdají stále stejné, ostření prostě trvá. Jelikož fotím především oblohu kolem doby východu a západu slunce, tak to vidím dost často. Každopádně co mám známé s nižšími třídami Huawei a střední Samsung třídou, tak každý považuje mé snímky za lepší než své, obzvlášť ten Samsung, kterému chybí barvy. Noční snímky má však lepší. Osobně mi přijde líbivější fotit v noci na běžný než na noční režim, někdy dokonce i raději vezmu XZ. S protisvětlem mám spíše problém, že je snímek tmavý, než s přepalem.

Stále mě trápí jen občasné vizuální "padání" aplikací. Obzvlášť takové jako Messenger z bublin, kdy se při psaní zprávy jakoby celý schová a zobrazí se aplikace pod ním. Stačí další stisk na obrazovce a zase se objeví jak byl. Podobně se chová FB, kdy jsem v rozkliknutém postu a při projíždění komentářů z nich opticky vyjedu. Paradoxně se tak chová opravdu jen Messenger a FB, takže to přisuzuji nějaké špatné optimalizaci. Svou roli možná i hraje přenášení dat ze starého zařízení přes Google aplikaci nebo že mám spoustu aplikací zakázaných, včetně následně právě Google nebo Chrome. Těžko říct, tolik do toho nevidím.
Alcatel One Touch DB Club => Nokia 3410 => Motorola SLVR L7 => SE k850i => Nokia C1-01 => Xperia T => Xperia XZ => Xperia 10 II

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 25 zář 2020 08:51

Díky za podrobné dojmy a porovnání :wink:.

Ano, může to být důsledek přenosu, setkal jsem se s různými problémy (u jiných aplikací) napříč značkami. Zkusil bych u daných aplikací vymazat DATA a pak se v nich znovu přihlásit, aby si to vše znovu natáhlo. Případně přeinstalovat, kdyby to pořád zlobilo.

JindNovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JindNovo » 25 zář 2020 09:56

Data zrovna u těhle dvou mažu poměrně často, protože balík, co dokážou vytvořit, je neskutečný.

Zapomněl jsem, že to občas udělá i Home aplikace. Najednou vidím, že na třeba 2 vteřiny zmizí horní stavová lišta.
U Home mě dost mrzí, že nepodporuje změnu vzhledu ikon, ale jiný launcher si jen kvůli tomu instalovat nehodlám.

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Re: Firmware 59.0.A.8.21(.33) dostupný pro Sony XPERIA 10 II [ANDROID 10]

Příspěvek od verbatim » 20 říj 2020 10:48

FW 59.0.A.8.33 je od dnešního dne postupně uvolňován zatím jen pro 1 customizaci modelu 10 II/10 II DUAL. U nás je dostupná pouze DUAL verze XQ-AU52, proto se budu zaměřovat je na ni.

Vzhledem k méně výraznější změně čísla sestavení na poslední pozici z 59.0.A.8.21 na 59.0.A.8.33 to asi bude jen změna úrovně zabezpečení z 1. Září 2020 asi (snad) k určitému Říjnovému datu 2020 * - budu rád za upřesnění od majitelů tohoto kousku až k nim aktualizace dorazí.

Pokud pociťujete i nějaká další vylepšení, sem s nimi.

Novinka samozřejmě spoléhá na Android 10.0 již od uvedení na trh - tedy nelze očekávat příliš veliké změny v UI. Spíše se budou tu a tam poopravovat určité větší či menší chybky, které se možná vyskytnou.

Máme zde 4. aktualizaci Android 10.0 od uvedení do prodeje. Snad bude, krom jiného, přinášet i nejnovější možné zabezpečení.

EDIT:

* Úroveň zabezpečení zůstává k 1. Září 2020. Zřejmě tedy jen oprava nějakých chyb...

Obrázek

Za zmínku jistě stojí plná podpora ovládání pomocí GEST, či tmavý režim - tak jak velí Android ve verzi 10.0.

Každopádně díky za vaše dojmy.

Uvidíme, kdy bude aktualizace dostupná i v našem regionu Customized EU.

Zdroj:

Xperia™ 10 II (XQ-AU52)

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA 10 II“